Göpfert RDC EVOLUTION: wysoka jakość z jednej ręki
19 Jun 2017 12:14

Znakomite efekty druku, wysoka wydajność produkcyjna dzięki produkcji z wykorzystaniem wielu użytków, szybkie czasy narządzania w oparciu o przyjazną dla użytkownika technikę – to standardy, jakie firma Göpfert Maschinen GmbH z niemieckiego Wiesentheid wyznacza sobie sama. 

Producent urządzeń do obróbki tektury falistej oferuje najnowocześniejsze technologie w kompletnej linii ze sztancą rotacyjną, aby móc spełniać wymagania klientów dotyczące wysokojakościowych opakowań. Modułowa maszyna EVOLUTION RDC czy linia High Board Line EVOLUTION HBL stanowią przy tym rdzeń całego urządzenia. Unikatowe są napęd bezpośredni oraz system transportu za pośrednictwem podciśnienia, oba rozwiązania firmy Göpfert: wszystkie wałki i cylindry napędzane są bezpośrednio. System transportu za pośrednictwem podciśnienia pozwala na precyzyjne przekazywanie arkuszy od podajnika do wykładania. Opcje takie jak kontrola registra czy wymiarów (Dimension Control) oraz system Automatic Print Control APC zapewniają produkcję wolną od błędów. Maszyna EVOLUTION to gwarancja dokładnego i szybkiego przeprowadzenia procesu sztancowania rotacyjnego.

Zadowalające efekty nie zależą jedynie od leżących u ich podstaw technologii. Wszystkie pojedyncze elementy całej linii muszą być idealnie do siebie dopasowane. Tylko spełnienie tego warunku umożliwia efektywną pracę całej linii RDC z najwyższą jakością. Od podajnika wstępnego, poprzez sztancę rotacyjną EVOLUTION, aż po wykładanie: każdy z agregatów firmy Göpfert pracuje w oparciu o szerokie know-how i jest idealnie dopasowany do pozostałych. Jest to możliwe właśnie dlatego, że wszystkie urządzenia są dostarczane z jednej ręki.

– Często przyczyna powstania zatoru znajduje się już na początku linii. Podajnik wstępny jest skonstruowany w taki sposób, aby przekazywać arkusze tektury równomiernym strumieniem do podajnika tak, by nie uległy one uszkodzeniu bez względu na to, czy został zastosowany wałek pojedynczy, czy podwójny oraz z jaką prędkością produkcyjną pracuje urządzenie.

– Napędzany bezpośrednio podajnik podciśnieniowy transportuje delikatnie arkusze do urządzenia za pośrednictwem pasków. To zapobiega powstawaniu brzydkich śladów na podłożu powodowanych przez rolki.

– W zespołach drukujących ceramiczne wałki rastrowe w kombinacji z systemem rakli komorowych przenoszą na formy drukowe optymalne ilości farby. Dobrze dopasowane systemy suszące oraz dokładność pasowania registrów gwarantują jak najlepsze wyniki mierzalne z dokładnością zbliżoną do tej w druku offsetowym.

– Sztanca rotacyjna jest równie precyzyjna: błędy produkcyjne są eliminowane, kłopoty związane np. z pracą ze strumieniem produktów zostają wyeliminowane. Dostępny w opcji system Microgrind pozwala na czyszczenie okładzin oprzyrządowania do sztancowania, podczas gdy technologia bezpośredniego napędu stale kompensuje zmiany grubości okładzin.

– Wykładanie to również w całości produkt firmy Göpfert, stworzony specjalnie w celu zrównania możliwości maszyny EVOLUTION przy wszystkich prędkościach produkcyjnych. Przerwa podczas pobierania produktów przy zmianie stosu nie jest już konieczna.

O ile modułowo zbudowana maszyna EVOLUTION robi wrażenie dzięki swojej wysokiej wydajności, to kolejne urządzenie EVOLUTION HBL przewyższa ją znacznie, gwarantując jednocześnie taką samą dokładność i jakość druku. Kluczowym zwrotem jest „Setup while running” (Wykonywanie ustawień maszyny podczas jej pracy pod nowe zlecenia). Otwarta konstrukcja agregatów stałych charakteryzujących się wysokością przejścia 2,2 metra pozwala na dostęp do maszyny podczas produkcji i dzięki temu pozwala na skrócenie czasów narządzania także w przypadku krótkich nakładów. Podwójna sztanca rotacyjna wyróżniona przez federację FEFCO złotą nagrodą w dziedzinie innowacji umożliwia wstępne narządzanie agregatu sztancującego, co pozwala na kompletną zmianę zlecenia w ciągu kilku minut.

Nie pozostawiać wiele do życzenia to cel, na osiągnięcie którego pracuje codziennie firma Göpfert. Zawsze zgodnie z motto firmy: „Göpfert. Więcej maszyny”.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Göpfert