Metsä Board zunifikowała ofertę produktów i usług
19 Jun 2017 12:18

Inicjatywa „Mniej znaczy Więcej” podkreśla cele firmy zmierzające do zwiększenia rozpoznawalności marki wśród klientów, by opakowania jeszcze lepiej wspierały zasady zrównoważonego rozwoju.

Premiera bardziej przejrzystej wersji oferty produktów i usług Metsä Board miała miejsce 4 maja w trakcie targów interpack odbywających się w Düsseldorfie. Firma zaprezentowała ofertę najwyższej jakości tektur i powiązanych usług, których celem jest uzyskanie bardziej zrównoważonych, bezpieczniejszych i bardziej wydajnych opakowań, połączoną obecnie w jednej rodzinie Metsä Board. Zgodnie z nowym podziałem każdy z typów tektur dostępnych w ofercie firmy (tektury na pudełka składane niepowlekane FBB, tektury do zastosowań spożywczych FSB oraz białe kraftlinery WKL) ma swoje wersje Natural, Classic, Pro oraz Prime. 

W ramach inicjatywy „Mniej znaczy Więcej” Metsä Board chce tworzyć wraz ze swoimi klientami przemyślane i innowacyjne, odnawialne, nowoczesne rozwiązania opakowaniowe, które są odpowiednie dla marek i potrzeb przyszłego świata. 

Konsumenci oczekują lepszych doświadczeń przy mniejszym wpływie na środowisko. Właściciele marek zastanawiają się, w jaki sposób można zoptymalizować opakowania, aby były bardziej zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, bezpieczniejsze i lżejsze. Jesteśmy znani z pionierskich doświadczeń w sektorze lekkich tektur o najwyższej jakości i dążymy do kolejnych ulepszeń. Obecnie, dzięki jednolitej ofercie produktów i ukierunkowanym usługom, możemy zapewnić naszym klientom jeszcze mocniejsze wsparcie, wspólnie zwiększając zrównoważenie i wydajność opakowań w całym łańcuchu wartości – powiedział Mika Joukio, CEO Metsä Board. 

W ramach zmian Metsä Board wprowadza nowe nazwy swoich lekkich tektur o wysokiej jakości, aby przedstawić ofertę klientom w bardziej przejrzysty sposób, który ułatwia wybór produktów. Trzy dziedziny usług – analiza i projektowanie opakowań, zapewnianie dostępności i doradztwo techniczne oraz badania i rozwój – uzupełniają produkty i dostarczają inicjatyw w zakresie współpracy z klientami nad opracowywaniem lepszych i lżejszych opakowań. 

Harmonizacja oferty i nazw produktów nie wpływa na same produkty oraz ich specyfikacje. Wszystkie zakłady Metsä Board mają certyfikaty PEFC i FSC potwierdzające kontrolę pochodzenia produktów, a także certyfikaty poświadczające zgodność z najbardziej wymagającymi normami ochrony środowiska i jakości produkcji. Do produkcji tektur Metsä Board wykorzystuje pierwotne masy włókniste, produkowane z drewna, które pochodzi z zarządzanych w sposób zrównoważony północnych lasów europejskich.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Metsä Board