Portugalskie spotkanie klientów firmy Sistrade
25 Aug 2017 11:47

Konferencja „Sistrade 2020”, która odbyła się 6 lipca br. w Porto, miała na celu wymianę doświadczeń w zakresie użytkowania systemów klasy MIS/ERP firmy Sistrade przez przedstawicieli branż poligraficznej i opakowaniowej. Wśród 135 uczestników z 18 krajów (klientów i firm partnerskich) pojawili się także reprezentanci polskich drukarń działających w sektorze etykiet i opakowań: Emerson, ERBI oraz Comex. 

Organizatorzy zadbali o interesujący program merytoryczny konferencji. Podzielono ją na dwie równolegle odbywające się sesje tematyczne; pierwsza z nich – cykl wykładów pt. „Sistrade 2020” – skierowana była do kadry zarządzającej i właścicieli drukarń. W jej trakcie poruszano tematy ogólnobiznesowe związane z potrzebą informatyzacji przedsiębiorstw i komunikacji cyfrowej. Oprócz przedstawicieli firmy Sistrade głos zabrali prelegenci z firm Falcon, Apigraf, Produtech oraz reprezentanci instytucji związanych z branżą poligraficzną. 

Duże zainteresowanie uczestników wzbudziła prelekcja poświęcona kierunkom rozwoju systemu w najbliższych latach. Antonio de Sousa Ribeiro, dyrektor zarządzający firmy Sistrade podkreślił, że firma rozwija nowe funkcjonalności podnoszące poziom automatyzacji procesów biznesowych, poprawiające produktywność, mobilność i niezależność użytkowników. Zgodnie z obietnicami systemy MIS/ERP zostaną wzbogacone o innowacje w zakresie udoskonalenia zarządzania zamówieniami, planowania i estymacji, przy jednoczesnym skoncentrowaniu na użytkowniku i optymalizacji jego pracy. Wzrośnie liczba dostępnych, zaawansowanych statystyk, pojawi się też więcej narzędzi służących kastomizacji interfejsu użytkownika. Możliwości systemu wzrosną po wdrożeniu zaawansowanych technik wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną (Augmented Reality), łączących świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Tego rodzaju udogodnienia będą istotne między innymi dla zarządzania parkiem maszynowym – szybki i pełny dostęp do danych pozwoli na planowanie obłożenia maszyn, poprawę wydajności czy przewidywanie ewentualnych przestojów lub awarii urządzeń. 

Zależało nam na konfrontacji opinii obecnych i przyszłych użytkowników systemów zarządzania przedsiębiorstwem. Klientom, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o wdrożeniu, zapewniliśmy dostęp do informacji z pierwszej ręki. Mogli uzyskać praktyczną wiedzę i zadać pytania użytkownikom aplikacji, a to jest zawsze cenne doświadczenie przed zakupem – wyjaśnia ideę spotkania w Portugalii Andrzej Mikołajczuk z firmy Sistrade, która jest uznanym globalnie producentem zintegrowanych systemów klasy MIS/ERP. 

System Sistrade MIS/ERP, skierowany do szeroko pojętej branży poligraficznej i opakowaniowej, jest dostępny na rynku od 2000 roku; od tego czasu z jego zalet korzystają firmy w 25 krajach świata. Rozwiązanie oferuje średnim i dużym przedsiębiorstwom podstawowe funkcje do kalkulacji, zarządzania zamówieniami, zakupami, inwentaryzacją, zarządzania produkcją i księgowością. System funkcjonuje w czterech wersjach, dopasowanych do potrzeb konkretnych odbiorców w przemyśle poligraficznym i opakowaniowym: wykorzystujących offset arkuszowy i zwojowy; producentów etykiet i drukarzy wąskowstęgowych; producentów opakowań z tektury litej i falistej oraz firm zajmujących się ekstruzją folii i drukiem opakowań giętkich. W marcu bieżącego roku użytkownicy systemu otrzymali aktualizację przynoszącą ponad 180 nowych funkcjonalności – praktyczny wymiar wersji Sistrade S10 można było poznać podczas odbywających się równolegle do wykładów sesji indywidualnych. Formuła „TableTop Session” okazała się dobrym rozwiązaniem, goście korzystali z możliwości zadawania pytań konsultantom, a podział sali na kilka segmentów tematycznych ułatwiał odnalezienie właściwego specjalisty w interesującym nas zakresie branżowym.

Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli polskich drukarń, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami. Radosław Kamiński z firmy ERBI zapytany o funkcjonalności, które przesądziły o skorzystaniu z oferty Sistrade, wskazał kilka unikalnych cech systemu: Sistrade jako jedyny system na rynku miał przygotowany gotowy moduł kalkulacyjny dla drukarni opakowaniowej. Dokonując wyboru braliśmy pod uwagę jeszcze dwa inne rozwiązania, jednak tylko Sistrade był w stanie dopasować się do naszej specyfiki. Elastyczność to dla nas kluczowa cecha i właśnie ona przesądziła o wyborze dostawcy. System posiada gotowe funkcjonalności przeznaczone dla danego działu drukarni. Właśnie z takich modułów kompletowaliśmy całość, która jest unikalna, tak jak unikalna jest każda drukarnia, zwłaszcza opakowaniowa – wyjaśnił. Drukarnia ERBI z Łodzi – jedyna drukarnia opakowaniowa w portfolio Sistrade – specjalizuje się w produkcji opakowań kartonowych; dostarcza je głównie dla branż farmaceutycznej i kosmetycznej. 

Konfrontacja obecnych użytkowników systemu z przedsiębiorcami, którzy dopiero stoją przed decyzją o wdrożeniu, okazała się strzałem w dziesiątkę. Jesteśmy zadowoleni z przebiegu konferencji, która spełniła swoje zadanie, a spływające do nas opinie zachęcają nas do powtórzenia podobnej formuły spotkania w przyszłości – podsumował wydarzenie Andrzej Mikołajczuk.

Blanka Zapalska