Premiera technologii BOBST THQ FlexoCloud
19 Jun 2017 12:29

Ponad 200 uczestników ze 120 firm wzięło udział w technicznym seminarium firmy BOBST, które odbyło się w dniach 28 marca – 13 kwietnia w Centrum Demonstracyjnym BOBST w Lyonie. Spotkanie poświęcono premierowej prezentacji korzyści zapewnianych przez innowacyjną nową technologię BOBST THQ (Tre`s Haute Qualité) FlexoCloud Technology.

Technologia opracowana przez Graphilabel, specjalistę w zakresie rozwiązań graficznych dla wąskiej wstęgi oraz zabezpieczeń przed fałszerstwami, a następnie zaadaptowana przez firmę BOBST, uchodzi za milowy krok w rozwoju obróbki wykończeniowej dla fleksografii.

Ta innowacyjna technologia zapewnia niesamowite rezultaty – powiedział Dominique Ravot, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Bobst Lyon. – W przypadku post-printu flekso tektury falistej gwarantuje niezrównaną jakość przy niższych kosztach w jednym przebiegu. (...)

Seminarium było połączeniem prezentacji technologicznych, interaktywnych sesji oraz praktycznych pokazów „na żywo”. Przez cały czas jego trwania klienci odkrywali, w jaki sposób mogą zaspokajać rosnące zapotrzebowanie na druk o lepszej jakości oraz na zabezpieczenia przed fałszowaniem, a jednocześnie osiągać maksymalne zyski z inwestycji w maszyny fleksograficzne BOBST. Kolejny raz firma BOBST udowodniła, że zasłużenie zalicza się ją do grona najbardziej innowacyjnych firm w branży.

BOBST THQ FlexoCloud to łatwe w użyciu rozwiązanie flekso przeznaczone dla tektury falistej. W praktyce nie wymaga posiadania specjalnych umiejętności, a jedynie trzech kluczowych elementów: wałków ceramicznych THQ (dostarczanych przez firmę BOBST), farb i lakierów THQ CMYK do realizacji zamówień graficznych (produkowanych przez firmę Siegwerk wyłącznie dla klientów nowej technologii), a także płyt drukowych THQ (dostarczanych przez Graphilabel), które są niezbędne z uwagi na unikalny algorytm separacji barwnej. Technologia gwarantuje ultrawysoką precyzję, szerszy gamut przy użyciu czterech barw, umożliwia też druk najwyższej jakości zabezpieczeń przed fałszerstwami dzięki zastosowaniu niewidocznych kodowanych danych. 

Aby zagwarantować klientom możliwość praktycznego zapoznania się z zaletami technologii THQ, w trakcie seminarium przeprowadzano demonstracje na żywo z użyciem maszyny MASTERFLEX-XL THQ FlexoCloud. Udowodniły one, że rewolucyjna technologia pozwoli zmniejszyć poziom zużycia farb, a także ograniczyć liczbę płyt drukowych, co prowadzi do uproszczenia obsługi i ograniczenia kosztów druku w jednym przebiegu. Klienci mogli odkryć, w jaki sposób drukować z wyższą liniaturą oraz uzyskać 65% gamut kolorystyczny przy użyciu jedynie czterech kolorów procesowych. 

BOBST THQ FlexoCloud Technology jest dostępna dla szerokiej gamy nowych maszyn do obróbki po druku flekso tej szwajcarskiej firmy.

Na podstawie materiałów firmy bobst opracował TK