Schumacher Packaging wybrał technologię wodną firmy Durst
19 Jun 2017 12:24

Firma Durst, producent zaawansowanych technologii do produkcji cyfrowej, z powodzeniem kontynuuje realizację swych planów związanych z rozwojem segmentu opakowań z tektury falistej oraz druku displayów (Durst Corrugated Packaging & Display Printing). Po serii udanych instalacji systemu druku Delta WT 250 z technologią wodną na początku tego roku, firma prowadzi obecnie praktyczne testy swego flagowego systemu Delta SPC 130. 

System oparty na najnowszej generacji technologii druku single-pass (polegającej na tym, że nieruchoma głowica zadrukowuje na całej szerokości przemieszczający się pod nią arkusz), którą Durst wykorzystuje już w segmentach druku etykiet i druku na ceramice, został po raz pierwszy zaprezentowany w formie koncepcyjnej podczas ubiegłorocznych targów drupa. Przy prędkości drukowania do 9350 m2/h Delta SPC 130 zapewnia przemysłową wydajność, kluczową dla udanej cyfryzacji sektora opakowaniowego. Oprócz bardziej opłacalnej produkcji opakowań gotowych na półkę oraz opakowań detalicznych w małych i średnich nakładach, SPC 130 nadaje się również do produkcji próbników, personalizacji oraz wersjonizacji – bezpośrednio i bez kosztów narządu. Po opracowaniu bezpiecznego systemu farb opartego na technologii wodnej Durst już teraz umożliwia produkcję opakowań bezzapachowych i ekologicznych dla sektora spożywczego. Dzięki tej innowacji firma była w stanie przekonać Schumacher Packaging, by zgodziła się zostać partnerem w praktycznych testach poprzedzających skierowanie produktu na rynek. Podobnie jak Durst, Schumacher Packaging jest rodzinną firmą (obecnie w 3. pokoleniu), która zatrudnia 3 tys. pracowników w 28 lokalizacjach w całej Europie. Jako ekspert w zakresie rozwiązań opakowaniowych produkowanych z tektury falistej i litej, firma opracowuje i produkuje opakowania skrojone pod wymagania klienta, a jako kompletny dostawca oferuje szeroką gamę usług w Europie dla wszystkich etapów łańcucha dostaw. 

Tym, co cenią nasi klienci, jest oferta technologii o niezmiennie wysokich standardach oraz jakość usług świadczonych przez wszystkie nasze zakłady – wyjaśnia Björn Schumacher, właściciel i dyrektor generalny Schumacher Packaging GmbH. – A także fakt, że reagujemy w elastyczny sposób na ich potrzeby opakowaniowe, oferując nowe technologie produkcji. Tak jest w przypadku systemu Delta SPC 130, który przekonał nas do testów swoją doskonałością kolorów, odpornością wydruków na zadrapania oraz – naturalnie – wydajnością. Cyfryzacja w sektorze opakowań, który pozostaje nadal domeną druku offsetowego i flekso, dopiero się rozpoczyna. Jednak już dziś mogę powiedzieć, że to się zmieni i że Schumacher Packaging będzie pierwszym podmiotem, który zapewni temu decydujący impuls.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni ze strategicznej współpracy z firmą Schumacher Packaging, która łączy kompetencje technologiczne ze znajomością branży – dodaje Christoph Gamper, dyrektor generalny Durst Group. – To dla nas bez wątpienia ogromne wyzwanie, ale na koniec wszyscy uczestnicy mogą być pewni, że Delta SPC 130 jest prawdziwym przełomem, którego oczekuje sektor opakowań. Naszym celem jest udoskonalenie w pełni zintegrowanej linii produkcyjnej – z uwzględnieniem działań przed- i poprodukcyjnych – i od jesieni 2017 r. chcemy zaoferować kompletne rozwiązanie przemysłowe.

Na podstawie informacji firmy Durst opracował TK