Vega w natarciu
19 Jun 2017 12:26

Vega Group z siedzibą w Mediolanie to włoski producent składarko-sklejarek z 70-letnim doświadczeniem, specjalizujący się w dostarczaniu linii skonfigurowanych pod konkretne potrzeby produkcyjne klienta. Jej rozwiązania – a w szczególności linia Altair i podwójny podajnik ADF – cieszą się coraz większą popularnością w Polsce, co w najbliższych miesiącach zaowocuje kolejnymi instalacjami u renomowanych producentów opakowań, które dołączą do 25 pracujących już linii Vega Group.

Marka Vega zyskała uznanie najbardziej znanych producentów opakowań z całego świata, obecnych również w Polsce: Mondi, Smurfit Kappa, United Packaging, VPK oraz firm rodzinnych – mówi Gunnar Prucker z firmy Corrutek, która reprezentuje Vega Group na rynku polskim. – Dzięki elastycznemu podejściu oraz ciągłym innowacjom włoski producent jest w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom w zakresie prędkości, automatyzacji oraz kompleksowości finalnego wyrobu.

Vega Group produkuje innowacyjne składarko-sklejarki dla różnych segmentów rynku, zarówno do opakowań z kartonu, jak i tektury falistej. Są one konfigurowane w różnych wersjach, dzięki czemu odpowiadają na potrzeby producentów pudełek z różnych rodzajów podłoży. Zakres produktów możliwych do uzyskania na składarko-sklejarkach to od 60 cm (otwarte pudło) do nawet 6 m dzięki aplikacji zwanej podwójnym podajnikiem. Jedna z takich wersji o szerokości 200 cm pracuje w zakładzie Werner Kenkel w Krzycku.

ALTAIR, jeden z bestsellerów Vega Group na polskim rynku, to maszyna stworzona do przetwarzania tektury falistej o wysokiej gramaturze. Dostępna jest w formatach 160, 200, 240 oraz 290 cm i zawiera zaawansowane technicznie rozwiązania, których celem jest zapewnienie wysokiej jakości przetwarzania opakowań z tektury falistej (o fali N, F, E, B, C, A, K, EB, BC, BA; od 500 do 1500 g/m2). Linia Altair umożliwia produkcję szerokiej gamy wyrobów – od pudeł standardowych, przez typu amerykańskiego, z automatycznym dnem, 4- i 6-rożne, odwrócone, po modele z automatycznym dnem z przegrodami.

Podwójny podajnik Vega ADF to najbardziej zaawansowane technologicznie akcesorium do składarko-sklejarek w ofercie włoskiego producenta, stworzone do konfigurowania z wielkoformatowymi maszynami od 160 do 290 cm. Wszechstronne i intuicyjne w narządzie oraz kompletnie zmotoryzowane, wyposażone jest w bezszczotkowe taśmy ssące i programowane przez inteligentny system VIS (Vega Integrated System). Perfekcyjne wycięcie dolne i górne zapewnia po 5 registrów, również napędzanych bezszczotkowym silnikiem w celu zapewnienia najwyższej jakości i wydajności. 

Solidna konstrukcja, która przetrwa dekady, ciągłe badania i rozwój, nieustanne innowacje w celu podniesienia wydajności i bezpieczeństwa produkcji to główne czynniki, które powodują, że nasze linie są unikalną ofertą na rynku – mówi Marco Giovannini, kierownik sprzedaży w Vega Group. – Wysoki poziom automatyzacji, szybki narząd i produkt gotowy najwyższej jakości to kluczowe czynniki na dzisiejszym konkurencyjnym rynku. AN