Większa wydajność z Invercote G
19 Jun 2017 12:17

O 15% wyższa wydajność produkcyjna bez żadnej inwestycji w nową maszynę czy dodatkowe zatrudnienie – czy to nie zbyt piękne, żeby było prawdziwe? To jednak rezultat, jaki osiągnął hinduski gigant farmaceutyczny Lupin Ltd. po przejściu na kartony Invercote do produkcji opakowań insulinowego leku Lupisulin. 

Zacznijmy jednak od początku. Art-in-Art, drukarnia opakowań dla Lupin Ltd, uczestniczyła w procesie projektowania opakowania Lupisulin i zwróciła się o pomoc do swojego dostawcy – Java Paper Group. Firma ta – będąca wieloletnim partnerem Iggesund i doskonale rozumiejąca zalety Invercote – zasugerowała przeprowadzenie testów na udoskonalonym kartonie Invercote G. Dotychczas występujący jako jednostronnie powlekany, ulepszony Invercote G charakteryzuje się delikatnym powleczeniem strony wewnętrznej, które łączy naturalność w dotyku niepowlekanej powierzchni z drukownością powierzchni powlekanej, dzięki czemu znacząco rozszerza się zakres jego zastosowań. Testy potwierdziły kilka kluczowych zalet Invercote – wyjaśnia Tomasz Frank-Keyes, kierownik sprzedaży w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej w firmie Iggesund. – Dzięki doskonałej sztywności Invercote drukarnia Art-in-Art mogła zastosować Invercote G o gramaturze 260 g/m2 zamiast dotychczas stosowanego kartonu SBS 300 g/m2. Cały proces produkcji charakteryzował się również wyższą wydajnością.

Innymi istotnymi kryteriami wyboru kartonu Invercote były jego odcień, podatność na złamywanie bez pękania, zadrukowalność oraz stabilność wymiarowa, kluczowa dla poprawy wydajności produkcji. 

Podczas procesu pakowania firma farmaceutyczna odkryła, że może ona pracować z pełną wydajnością i osiągać wyższą produktywność bez jakiejkolwiek inwestycji w linię pakującą czy dodatkowe zatrudnienie. Stabilność wymiarowa przetworzonego kartonu Invercote umożliwiła linii pakującej bezbłędną pracę i doprowadziła do wzrostu wydajności o 15% – konkluduje Tomasz Frank-Keyes.

Artykuł sponsorowany