Avery Dennison przejmuje firmę Hanita Coatings
13 Dec 2016 10:32

13 grudnia br. firma Avery Dennison ogłosiła decyzję o zakupie za 75 mln dolarów firmy Hanita Coatings, producenta etykiet samoprzylepnych, folii specjalistycznych oraz laminatów, należącej dotychczas od funduszów inwestycyjnych Kibbutz Hanita Coatings oraz Tene.

Hanita Coatings, firma mieszcząca się w Izrealu i posiadająca sieć sprzedaży i dystrybucji na terenie USA, Niemiec, Chin oraz Australii, projektuje i produkuje powlekane, laminowane i metalizowane folie poliestrowe najwyższej jakości do wielu zastosowań przemysłowych i komercyjnych.

„Wierzymy, że dzięki naszej silnej globalnej organizacji oraz uznanej marce możemy pomóc w przyspieszeniu komercjalizacji produktów Hanita Coatings na całym świecie” - powiedział Mitch Butier, prezes i dyrektor generalny Avery Dennison. „Hanita Coating - oprócz rozszerzenia portfolio naszych produktów oraz zapewnienia nowych możliwości rozwoju – dzięki swej kulturze innowacyjności i długotrwałemu zaangażowaniu w badania i rozwój doskonale wpisuje się w 80-letnią historię innowacji naszej firmy w zakresie materiałoznawstwa”.

Hanita Coatings, która w 2015 r. zanotowała sprzedaż na poziomie 50 mln dolarów, zatrudnia ponad 220 pracowników, z których większość pracuje w głównej siedzibie firmy w Zachodniej Galilei (Izrael). 33-letnie przedsiębiorstwo prowadzi interesy w ponad 40 krajach świata.

„Jesteśmy podekscytowani połączeniem sił z globalnym liderem przemysłu i postrzegamy to jako wspaniałą okazję dla Hanita Coatings do wykorzystania jej pełnego potencjału” - dodał Oved Shapira, dyrektor generalny Hanita Coatings. „Jestem przekonany, że zasoby, kanały dystrybucji oraz marka Avery Dennison zapewnią korzyści naszym klientom i umożliwią dalsze innowacje poprzez kolejne inwestycje oraz poprawę wydajności produkcji.”

Avery Dennison przewiduje, że dokończenie procesu akwizycji potrwa jeszcze kilka miesięcy z uwagi na konieczność poddania jej stosownym procedurom kontrolnym.

Na podstawie informacji Avery Dennison opracował TK