Białe kraftlinery klasy premium Metsä Board na Seminarium Technicznym FEFCO
10 Oct 2017 09:40

Podczas Seminarium Technicznego FEFCO 2017 Metsä Board zaprezentuje niedawno wprowadzoną jednolitą ofertę swoich produktów i usług, która obejmuje pełen zakres białych kraftlinerów. Oferta dostępna pod wspólną marką Metsä Board wspiera produkcję bezpiecznych i efektywnych opakowań zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jednym z elementów tego wdrożenia jest opracowana przez Metsä Board koncepcja „Better with Less”, która podkreśla cel firmy – zwiększenie wygody użytkowania i zrównoważoną produkcję opakowań.

Białe, wytwarzane z włókien pierwotnych kraftlinery Metsä Board zwiększają wytrzymałość i poprawiają drukowność tektur falistych, umożliwiając wytwarzanie atrakcyjnych opakowań konsumenckich i detalicznych, opakowań przeznaczonych do umieszczania na półkach, w ekspozytorach i w punktach sprzedaży. Lekkie i białe kraftlinery znajdują zróżnicowane zastosowania jako materiały na warstwy płaskie i warstwę pofalowaną tektur falistych, stwarzając nowe możliwości projektowania opakowań atrakcyjnych dla konsumentów i przyjaznych dla środowiska.

Veijo Korkalainen, Commercial Director w dziale White Kraftliners, wyjaśnia: „Jest oczywiste, że wysokiej jakości opakowania z tektury falistej odgrywają coraz większą rolę w promocji i różnicowaniu marek produktów, szczególnie w związku z rosnącą popularnością zakupów internetowych. Dostrzegamy również rosnące znaczenie materiałów opakowaniowych w gospodarce o obiegu zamkniętym. W związku z tym intensywnie pracujemy nad rozwiązaniami, które umożliwiają obniżanie wagi opakowań i zastępowanie surowców nieodnawialnych”.

Starania o ograniczenie śladu węglowego w całej działalności Metsä Board zostały docenione przez organizacje zewnętrzne. Ten temat omówi dokładniej Leena Yliniemi, Metsä Board Technical Marketing Director, podczas bloku prezentacji technicznych FEFCO (sesja 4), który rozpocznie się 12 października o godzinie 11:00.

Źródło: Metsä Board