BillerudKorsnäs inwestuje w firmę Vericool
5 Sep 2017 11:47

Przedsiębiorstwo BillerudKorsnäs, nabywając mniejszościowe udziały w firmie Vericool z Kalifornii, zainwestowało w sektor opakowań dla łańcucha chłodniczego. Vericool dostarcza rozwiązania z zakresu ekologicznych i kompostowalnych opakowań przeznaczonych dla produktów z branży spożywczej i farmaceutycznej, traktowane jako alternatywa dla mniej przyjaznych dla środowiska opakowań z materiałów takich jak polistyren.

Inwestycji dokonała należąca do BillerudKorsnäs firma zależna BillerudKorsnäs Venture AB, która poszukując nowych okazji rozwoju Grupy łączy się z młodymi i innowacyjnymi firmami w fazie ich początkowego rozwoju. Dzięki bliskiej współpracy aktywnie przyczynia się do tworzenia nowych rozwiązań przeznaczonych dla opakowaniowego łańcucha wartości, ale bez konieczności ponoszenia nadmiernych wydatków finansowych.

„Od dziesięcioleci segment łańcucha chłodniczego potrzebuje produktów, które mogą zastąpić opakowania produkowane z surowców nieodnawialnych. Przykładem są produkty Vericool, które wpisują się dokładnie w to, do czego dążymy w BillerudKorsnäs. Chcemy wspólnie tworzyć rozwiązania z obszaru zrównoważonych opakowań przyszłości, będące alternatywą dla polistyrenu - powiedział Anders Persson, dyrektor projektu w BillerudKorsnäs.

„Biorąc pod uwagę znaczenie przywiązywane do zrównoważonego rozwoju i innowacyjności, BillerudKorsnäs jest doskonałym partnerem oraz inwestorem dla Vericool. Firma posiada doświadczenie oraz wiedzę na temat znaczenia prawdziwie ekologicznych opakowań dla biznesu, ludzi oraz planety” - wyjaśnia Darrell Jobe, dyrektor generalny Vericool Packaging.

Vericool to czwarta inwestycja firmy BillerudKorsnäs Venture; wcześniej nawiązała ona biznesowe relacje z duńskim EcoXpac, wraz z którym rozwija projekt trwałych butelek z papieru na napoje gazowane; Hanhaa z Wielkiej Brytanii, z którą realizuje projekt zautomatyzowanej linii do sortowania paczek w procesie dostaw; oraz Kezzler z Norwegii, globalnym liderem w zakresie technologii cyfrowego znakowania opakowań jednostkowych niepowtarzalnymi kodami.

Na podstawie informacji BillerudKorsnäs opracował TK