BOBST zrealizuje duże zamówienie firmy CPC Packaging
30 Jul 2018 09:12

  Firma CPC – europejski producent opakowań – zainwestowała w cztery najnowocześniejsze urządzenia Grupy BOBST, czołowego globalnego dostawcy wyposażenia i usług dla sektora opakowań i etykiet.

CPC Packaging powstała w 1986 r. i obecnie zatrudnia 650 pracowników w pięciu fabrykach usytuowanych we Francji i w Niemczech. Przy sprzedaży na poziomie 140 mln euro rocznie firma od lat oferuje usługi „one-stop-shop” w zakresie pudełek składanych, opakowań giętkich i etykiet.

„Pomagamy klientom w przewidywaniu kluczowych trendów oraz nadchodzących zmian w naszej branży – zarówno tych napędzanych przez klientów, jak i przez postęp technologiczny – oraz w odpowiednim dostosowywaniu się do nich na drodze ulepszenia lub ewolucji opakowań przeznaczonych dla każdego produktu” - wyjaśnia Jonathan Schor, dyrektor generalny CPC Packaging. „Przykładowo, jeśli klienci chcą zamienić pudełka składane na opakowania giętkie, albo etykiety cięte na samoprzylepne, jesteśmy w stanie pomóc im w osiągnięciu tych celów, zapewniając bezproblemowy transfer w zakresie wzornictwa oraz zarządzania łańcuchem dostaw.”

Firma potrzebowała nowych wycinarek oraz maszyny do druku rotograwiurowego. Po dokonaniu przeglądu rynkowej oferty potencjalnych dostawców, CPC ostatecznie zdecydowała się na wybór firmy BOBST.

„Od początku zdawałem sobie sprawę, że sensowny będzie zakup trzech wycinarek od jednej firmy, biorąc pod uwagę kwestie szkolenia, konserwacji i serwisowania maszyn, a także potencjalnego wsparcia między naszymi fabrykami” - mówi Schor. „Po dokładnych badaniach rynku i technicznych ocenach różnych urządzeń stało się dla nas jasne, że BOBST to jedyny dostawca oferujący niezawodną i szybką 145-cm wycinarkę dla najbardziej wydajnych maszyn (MASTERCUT 145 PER pracująca z prędkością 9500 arkuszy/godz.) - oraz jest jednym z niewielu, który dysponuje odpowiednią sztancą - modelem EXPERTCUT 145 PER - dla naszych wielkoformatowych maszyn średniej wydajności. O ile istnieje większa konkurencja dla modelu NOVACUT 106 ER, dobrze dopasowana do naszych niskich nakładów, nie uznaliśmy za sensowne inwestowanie w rozwiązania innych firm. Było jasne, że BOBST posiada najbardziej wszechstronną ofertę odpowiadającą naszym potrzebom, a także udokumentowane osiągnięcia w dziedzinie wycinarek w porównaniu z konkurencją o mniejszym rynkowym doświadczeniu. Podczas podejmowania decyzji wziąłem pod uwagę opinię naszego zespołu technicznego i operacyjnego, który jednogłośnie zdecydował się na wybór oferty BOBST.”

CPC zakupi cztery maszyny, w tym trzy wycinarki płaskie: NOVACUT 106 ER, EXPERTCUT 145 PER oraz MASTERCUT 145 PER dla oddziału opakowań kartonowych. Wszystkie wymienione urządzenia zostały wyposażone w najnowszą technologię sztancowania, m.in. zautomatyzowane systemy registra, inteligentne nakładaki oraz możliwość szybkiej wymiany narzędzi, które dopełnia doskonała ergonomia oraz automatyzacja.

Elementem inwestycji jest również kupno szybkiej maszyny do wklęsłodruku RS 6003C HS, wyposażonej w wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych takich jak unikalny system BOBST TAPS (Total Automatic Pre-register Setting), który w ciągu zaledwie kilku minut, po naciśnięciu guzika, wykonuje kompletną procedurę ustawiania registrów na wszystkich zespołach drukujących, zarówno w przypadku nowej, jak i wznawianej pracy. W trakcie druku urządzenie przeprowadza korekcje registra kilkakrotnie szybciej niż systemy konwencjonalne.

Jak twierdzi Schor: „Jestem pod wrażeniem szybkiego rozwoju technologii druku rolowego BOBST, czemu mogę tylko przyklasnąć, zważywszy na to, że produkty zwojowe stanowią 50% naszej sprzedaży, w porównaniu z 0% w 1995 r. Kupiliśmy maszynę ROTOMEC w 2009 r., zaraz po tym, gdy BOBST przejął tego producenta. Po zaawansowanym przeglądzie rozmaitych rozwiązań do druku wklęsłego doszliśmy do wniosku, że najlepszym interesem będzie zakup nowego modelu BOBST RS 6003C HS oraz modernizacja dotychczasowej maszyny, przy bardzo atrakcyjnej ofercie zaproponowanej przez zespół BOBST Italia z San Giorgio Monferrato we Włoszech.”

Wszystkie maszyny zostaną zainstalowane w różnych fabrykach CPC Packaging w drugiej połowie 2018 r.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z rozszerzenia naszej współpracy z CPC i przekonani, że dodanie czterech kolejnych maszyn przyniesie niemal natychmiastowe korzyści dla firmy” - powiedział Jean-Pascal Bobst, dyrektor generalny Grupy Bobst. „Obie firmy dzielą podobne wartości, przykładając dużą wagę do jakości oraz stawiając klientów na pierwszym miejscu. Oczekujemy więc długiej i udanej współpracy.”
Na podstawie informacji Bobst opracował TK