Cosmo Films rozszerza gamę produktów do druku DTP
12 Jun 2017 08:57

Firma Cosmo Films, czołowy producent folii do pakowania, etykietowania i laminacji rozpoczyna sprzedaż nowych produktów do DTP (bezpośredniego druku termicznego). W jej skład wchodzą folie standardowe, folie powlekane po stronie wierzchniej, folie wysokotemperaturowe oraz papier DTP.

Bezpośredni druk termiczny jest wykorzystywany głównie do znakowania i etykietowania w aplikacjach, które nie wymagają wyszukanego druku i służą przeważnie do nakładania kodów kreskowych. Ten typ druku nie wymaga stosowania taśm barwiących, zaś przeniesienie obrazu odbywa się w chwili, gdy powlekane podłoże wchodzi w kontakt z głowicą drukującą drukarki termicznej.

Cosmo Films wypuściła właśnie na rynek folię z BOPP powlekaną po stronie wierzchniej do bezpośredniego druku termicznego, która jest odporna na wodę i rozpuszczalniki. Folia może być wykorzystywana do etykietowania produktów przechowywanych w trudnych warunkach, np. głęboko mrożonych, a także do kodowania przemysłowego, aplikacji track & trace oraz logistycznych. Folia wytrzymuje temperatury od -20 do +70 stopni C. W ofercie firmy znajduje się także wersja odporna na temperatury dochodzące do +130 stopni C. Produkt został stworzony z myślą o znakowaniu opakowań na mięso i tusze, które wymagają stosunkowo wysokich parametrów procesowych.

Firma poszerzyła swoją ofertę także o papier do druku DTP w wersjach powlekanych i niepowlekanych. Pierwsza z nich ma sprawdzić się w pracach wymagających wodoodporności. Pojawienie się nowych podłoży w ofercie komentuje Kapil Anand, szef działu eksportu etykiet specjalistycznych w Cosmo Films: „W ostatnim okresie bezpośredni druk termiczny znacznie zyskał na znaczeniu ze względu na łatwość zastosowania, niskie koszty aplikacji oraz optymalną gęstość obrazu, dlatego cieszy nas możliwość zaoferowania rozwiązań papierowych i foliowych przeznaczonych dla szerokiej gamy prac drukowanych z wykorzystaniem tej technologii.”

Na podstawie informacji Cosmo Films opracował TK