Dozowniki do produktów do pielęgnacji skóry
12 Jan 2017 14:41

rpc2016.129 groupDozowniki typu „airless” dostarczane przez pion RPC Bramlage stanowią praktyczne i ekologiczne rozwiązanie do pakowania produktów czołowego producenta naturalnych kosmetyków, Nadine Salembier.

Butelki Vega AirFree o pojemności 100 ml, 200 ml i 400 ml z pompką Ecosolution i dozowniki Twist-Up 20 ml są wykorzystywane do różnych wysokiej jakości kremów do twarzy i ciała.

Zastosowana w opakowaniach technologia bezpowietrzna doskonale chroni naturalne składniki, gdyż zapobiega wnikaniu powietrza do opakowania przed i podczas używania produktu, zapewniając pełną ochronę zawartości przed wszelkimi zewnętrznymi zanieczyszczeniami.

Obok utrzymywania produktów w optymalnym stanie, ważnym kryterium przy wyborze opakowania dla Nadine Salembier była pozytywna charakterystyka ekologiczna. Oba rodzaje opakowań RPC są w całości zdatne do recyklingu. Oprócz tego w produkcji butelek Vega AirFree i dozownika Ecosolution masa każdego elementu składowego została zoptymalizowana oraz wybrano dostawców znajdujących się w promieniu 200 km od zakładów produkcyjnych, aby ograniczyć wpływ transportu. Sama pompka złożona jest z zaledwie czterech części. W rezultacie taki system zmniejsza emisję CO2 o 30%.

Co równie ważne, konstrukcja butelki, oparta na technologii torebki w pojemniku, obejmuje torebkę z warstwą EVOH, która tworzy barierę chroniącą przed dostępem tlenu.

Wygodny dozownik Twist-Up 20 ml, natomiast, ma wielkość idealną do noszenia w torebce, a także spełnia wymagania linii lotniczych dotyczące bagażu podręcznego. Oprócz skutecznej ochrony produktu dozownik zapewnia jednolite, kontrolowane dozowanie i higieniczne nakładanie. Górna część pojemnika obraca się, wysuwając końcówkę dozującą, a pojemnik zamyka się w pozycji wsuniętej, co zapobiega wyciekaniu i nieplanowanemu dozowaniu produktu.

Opakowania tworzą elegancką oprawę dla rodziny produktów z wysokiej jakości znakowaniem

Historia firmy Nadine Salembier sięga roku 1962, kiedy otworzyła ona w Belgii swój pierwszy salon piękności. Dziesięć lat później na rynku pojawiła się pierwsza marka produktów Nadine Salembier, oparta na zdobytej w praktyce przez założycielkę firmy wiedzy na temat wymagań kosmetycznych jej klientów. W roku 2000 księżna Belgii Matylda wybrała salony piękności Nadine Salembier do usług kosmetycznych i relaksacyjnych, a Nadine została oficjalną konsultantką księżnej do spraw urody i wellness. W listopadzie 2013 r. królowa Matylda mianowała Nadine Salembier „oficjalnym dostawcą dworu Belgii”.

Źródło: RPC