Drugie życie zakrętek na butelki
13 Jul 2017 10:50

Brytyjski wynalazca Willy Johnson odkrył innowacyjne zastosowanie dla zakrętek na butelki z tworzyw sztucznych: zamiast wyrzucać je do śmieci, można wykorzystać je jako klocki do zabawy, łącząc w wieże i rozmaite kształty. Pomysłodawca już opatentował swój pomysł o nazwie ToPo w Wielkiej Brytanii oraz w USA.

Zakrętki/klocki ToPo można scalać w dwóch horyzontalnych płaszczyznach dzięki wypustkom na ich bokach, ale z uwagi na swój kształt nadają się także do „zapinania” jeden na drugim, a zatem tworzenia przestrzennych figur o dowolnych kształtach. Jak przekonuje wynalazca, znajdą zastosowanie w walce z otyłością i pozwolą na zmniejszenie ilości cukru konsumowanego przez dzieci.

„W miarę rosnącej presji na ograniczanie spożycia słodkich napojów przez młodych ludzi konieczne staje się znalezienie sposobu na zachęcenie dzieci – oraz ich rodzin – do picia produktów o mniejszej ilości cukru, takich jak wody mineralne oraz napoje smakowe. Nic nie pociąga dzieci bardziej od zabawek. ToPo może być więc odpowiedzią na te potrzeby, ponieważ przyczyniają się do poprawy zdrowia, są przyjazne dla środowiska, ale przede wszystkim zapewniają zabawę w trakcie zbierania i układania, ukrywając ważną cechę, jaką jest wspieranie procesów nauki” - tłumaczy Johnson, odnosząc się w ten sposób do faktu, że na zakrętkach umieszczono litery angielskiego alfabetu.

Na podstawie informacji prasowych opracował TK