Emsur umacnia obecność w Rosji dzięki współpracy z Eximpack
2 Oct 2017 13:39

Emsur oraz Eximpack z siedzibą w Petersburgu (Rosja) nawiązały współpracę poprzez częściową akwizycję rosyjskiej fabryki we wrześniu ubiegłego roku. W tym miesiącu obie firmy obchodzą pierwszą rocznicę owocnej współpracy. Ten strategiczny ruch jest ważnym krokiem w kierunku stania się globalną organizacją oraz wzmocnienia obecności w Europie.

Firma Eximpack, założona w 1998 roku, oferuje elastyczne opakowania przeznaczone głównie do sektora napojów, nabiału i artykułów spożywczych dla takich firm jak Coca-Cola, PepsiCo, Marevan, Ehrmann i Wrigley. Zdolność produkcyjna fabryki obejmuje ekstruzję, laminowanie, druk metodą rotograwiury oraz konwerting, a ich flagowymi produktami są rękawy termokurczliwe. Zakład posiada wykwalifikowany zespół pracowników liczący łącznie 240 osób, a powierzchnia fabryki wynosi ponad 10 tys. m².

Partnerstwo z Eximpack podkreśla zaangażowanie Emsur w budowanie obecności na rynku rosyjskim oraz jego wkład w zwiększenie dostaw wysokiej jakości produktów w regionie Europy Wschodniej.

Według Alaina Zijlstra, CEO Emsur: „Współpraca z firmą Eximpack opiera się na naszej wiedzy technicznej i rynkowej, aby służyć naszym klientom na całym świecie. Dzięki akwizycji Eximpack firma Emsur zyskuje dodatkowe możliwości produkcyjne i know-how niezbędne do spełnienia naszych ambicji rozwoju na elastycznym rynku opakowań na globalnym poziomie”.

Dyrektor Emsur-Eximpack, Andrey Smirnov, powiedział: „Połączenie sił jest zawsze korzystne; jesteśmy dumni z naszych osiągnięć w ciągu ostatnich lat i teraz mamy okazję połączyć nasze wysiłki, wiedzę oraz doświadczenie z nowym globalnym partnerem, jakim jest Emsur. Jednocześnie myślimy o nowych produktach i innowacjach, które są kluczowym elementem naszej strategii rozwoju. Spodziewamy się, że Eximpack osiągnie nowy poziom globalny przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zalet lokalnych dostawców”.

Źródło: Emsur