7. konferencja Bezpieczne Opakowanie
1 Jan 1970 09:57

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Bezpieczeństwo opakowania jest kluczowe zwłaszcza w takich branżach jak spożywcza, farmaceutyczna czy kosmetyczna i musi być zapewnione bez kompromisu w kwestii jego atrakcyjności. Zagadnienia bezpieczeństwa opakowań regulują również przepisy prawne zarówno polskie, jak i unijne, dlatego program siódmej edycji konferencji staraliśmy się przygotować w taki sposób, aby poruszał wszystkie interesujące zagadnienia z różnych obszarów tematycznych. 

Marcin Weksler, CEO EyeC Polska przedstawi inspekcję wizyjną EyeC jako system zachowania jakości gwarantujący bezpieczeństwo partnerów – drukarń i właścicieli marek.

Firma EyeC jest dostawcą systemów inspekcji wizyjnej zarówno dla drukarń, jak i ich klientów – właścicieli marek. Są one kluczowym elementem bezpieczeństwa w łańcuchu produkcji opakowań, podnoszącym wydajność i gwarantującym zgodność produktu końcowego z plikiem wzorcowym. Podczas prelekcji odbędzie się praktyczna prezentacja systemu Proofiler 400DT ze skanerem A3, umożliwiającego porównywanie pliku do pliku oraz pliku do skanu. 

Zbigniew Krugiełka, kierownik sprzedaży, Postpress Packa-ging w firmie Heidelberg Polska omówi wybrane rozwiązania techniczne i technologiczne, które znajdują zastosowanie w maszynach segmentu postpress packaging wykorzystywanych do produkcji opakowań kartonowych takich jak automaty do wykrawania oraz składarko-sklejarki, a są istotne z punktu widzenia zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa produkcji, niezawodności i jakości produkcji. W  trakcie prezentacji zostaną krótko przedstawione informacje na temat nowych produktów, które w niedługim czasie będą wprowadzone na rynek.

Mariusz Matuszewski, dyrektor działu farb fleksograficznych i wklęsłodrukowych w hubergroup Polska część prezentacji poświęci długo oczekiwanej przez branżę fleksograficzną serii farb opartych na żywicach poliuretanowych. Takie farby umożliwiają wykonanie techniką fleksograficzną opakowań do tej pory zarezerwowanych dla aplikacji wklęsłodrukowych i farb opartych na PCW (PVC). Dzięki nim możliwe jest już wykonywanie opakowań  na przykład z odpornością na sterylizację, opakowań żywności do odgrzewania w mikrofali, chustek nawilżanych, opakowań produktów mokrych lub wilgotnych itd. Drugim tematem prezentacji będą lakiery strukturalne, głównie „paper-touch” w kilku wariantach oraz „soft-touch”, umożliwiające uszlachetnianie opakowań giętkich w nieznany do tej pory sposób i zwiększenie ich atrakcyjności.

Adam Fotek, ekspert do spraw badań w firmie JS Hamilton Poland SA omówi problematykę olejów mineralnych MOSH/MOAH/POSH w opakowaniach wykonanych z papieru, tektury i tworzyw sztucznych z uwzględnieniem aktualnego stanu prawnego. W drugiej części prezentacji prelegent przedstawi zmiany wprowadzone przez Rozporządzenie Komisji (UE) 2016/1416 i Rozporządzenie Komisji (UE) 2017/752.

Stanisław Moczulski, Sales Director Poland w firmie Metsä Board wykaże, jak wspólnie osiągnąć więcej, zużywając mniej. Firma Metsä Board uprościła swoją ofertę produktów i usług, które skupiają się na wytwarzaniu ekologicznych, bezpiecznych i wydajnych opakowań. Inicjatywa „Better with Less” to przykład zaangażowania Metsä Board w tworzenie wraz z klientami przemyślanych i innowacyjnych, odnawialnych, nowoczesnych rozwiązań opakowaniowych, które pasują do marek i przyszłych potrzeb świata. 

Andrzej Płatek, wiceprezes i dyrektor handlowy w firmie Reprograf SA poruszy zagadnienia związane z kontrolą jakości i powtarzalności w procesie drukowania na przykładzie nowego systemu kontrolującego drukowanie obrazu firmy Komori. W druku bardzo łatwo jest „zgubić” drobne elementy rysunku w wyniku  problemów technologicznych takich jak zabrudzenia w surowcu czy mikrowytłoczenia gum. Drugim punktem prezentacji jest kontrola autentyczności opakowań drukowanych przy wykorzystaniu nowych technologii z zastosowaniem farb fluorescencyjnych.

Konferencję tradycyjnie będzie moderować uznany specjalista branży opakowań i redaktor prowadzący naukowej części miesięcznika Opakowanie, Stefan Jakucewicz.

Rejestracja i szczegóły wydarzenia na www.opakowanie.pl.

Zapraszamy!  AN