Wypełniacz: niezbędne minimum
1 Jan 1970 10:34

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Unieruchomienie towaru to stan idealny na każdym etapie łańcucha dostaw. Przesyłka perfekcyjnie zabezpieczona to dla dostawcy gwarancja zminimalizowania ryzyka reklamacji, a dla klienta końcowego znak wiarygodności przedsiębiorstwa.

Uszkodzony produkt to problem rzutujący tak na reputację firmy transportowej, jak i marki producenta. Raz utracone zaufanie trudno odzyskać. Ryzyko jest tym większe, im wyższa wartość towaru. Puste przestrzenie w kartonach i ruchomy ładunek to naturalni sprzymierzeńcy wszelkiego rodzaju uszkodzeń. "Wysokiej jakości wypełnienie to niezbędne minimum, a zarazem najefektywniejszy sposób zabezpieczenia przesyłek – mówi Agata Wójcik, e-commerce manager w Rajapack Polska. – Proponowana przez nas oferta urządzeń do wytwarzania wypełniaczy pozwala wyposażyć każdą linię produkcyjną lub magazyn i dostosować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb klienta. Systemy są kompaktowe i ergonomiczne, zatem mogą być swobodnie przenoszone i umieszczane na dowolnym stanowisku pracy. Co istotne, urządzenia gwarantują również oszczędność czasu. Najszybsze produkują nawet 1,4 m wypełnienia na sekundę." W zależności od rodzaju przesyłanego asortymentu firmy mogą wybierać pomiędzy wypełnieniami papierowymi – tradycyjnymi lub matami, wypełniaczami powietrznymi – poduszkami lub matami bąbelkowymi, a także poduszkami piankowymi. "Warto pamiętać o wizerunkowym potencjale wypełniaczy. Dopasowana kolorystyka czy ekologiczne materiały to elementy doceniane przez klientów i wpływające na budowanie ich pozytywnego doświadczenia. Specjalnie z myślą o e-commerce wprowadziliśmy urządzenie GeamiWrapPak, które pozwala na eleganckie i innowacyjne zabezpieczenie produktów, ponieważ produkowany przez nie wypełniacz składa się z kolorowej bibuły i warstwy papieru kraft o strukturze plastra miodu, idealnie dopasowującego się do produktów. Jedynie zaangażowany konsument powróci do e-sklepu, warto zatem zadbać o detale" – mówi Agata Wójcik.

 Urządzenia do produkcji wypełniaczy papierowych i powietrznych są zróżnicowane pod względem szybkości pracy. Dla przykładu Fill-Air Rocket produkuje 9000 poduszek powietrznych na godzinę. Z kolei Fillpak TT Cutter stworzy 1,4m wypełnienia papierowego na sekundę. Aby wybrać optymalne rozwiązanie warto przetestować system rekomendowany przez specjalistę. "Modele z gamy Rajasystem są udostępniane przedsiębiorcom na miesiąc darmowych testów. Eksperci Rajapack przeprowadzają zarówno instalację, jak i  szkolenie dla pracowników oraz oferują serwis posprzedażowy urządzenia" – wyjaśnia Agata Wójcik. Poprawa bezpieczeństwa przesyłek nie musi być więc długotrwałym procesem opartym na metodzie prób i błędów.

Opracowano na podstawie inf. firmy Rajapack