Etykiety zabezpieczające z gwarancją długofalowej stabilności dostaw
5 Jun 2017 14:17

Nowa gama Raflasec obejmuje nowatorskie materiały etykietowe o właściwościach zabezpieczających. Są one objęte 30-miesięcznym okresem ponownej kwalifikacji względem wymagań, 2-letnim okresem trwałości od daty produkcji oraz gwarancją powiadomienia o zmianach z 6-miesięcznym wyprzedzeniem.

Raflasec Holo Security to przyciągający wzrok materiał holograficzny, który można połączyć z wycięciami zabezpieczającymi powodującymi rozerwanie etykiety w przypadku próby manipulacji. Dzięki atrakcyjnemu wyglądowi stanowi idealny wybór w przypadku zastosowań wymagających luksusowych opakowań.

Raflasec Fibres świetnie dopasowuje się do narożników opakowania oraz zawiera widoczne i niewidoczne włókna pozwalające na potwierdzenie oryginalności po wystawieniu na działanie promieni ultrafioletowych. Ważną właściwością materiału jest sensybilizacja chemiczna, dzięki której w razie próby usunięcia przy użyciu środków chemicznych etykieta zmienia kolor. Z kolei niewielka wytrzymałość wewnętrzna sprawia, że wszelkie próby odklejenia skutkują jej rozerwaniem.

Raflasec Seal również łatwo się rozrywa, a jego krawędzie nie odklejają się podczas dopasowywania do narożników opakowania. Gwarantuje niskie koszty inwestycji i świetną drukowność przy wyjątkowo wysokim poziomie nieprzejrzystości jak na tak niewielką gramaturę.

Raflasec Chameleon to wyjątkowy, zmieniający kolor (fiolet i zieleń) materiał, którego nie da się skopiować. Atrakcyjna etykieta po odklejeniu zmienia kolor i nie można jej ponowne przykleić. Po usunięciu materiał nie pozostawia resztek kleju.

Raflasec Holo Security i Raflasec Chameleon można zamawiać w mniejszych ilościach w ramach naszej usługi Small Roll Service. Dodatkowymi zaletami w przypadku wszystkich nowatorskich produktów są: nasz globalny łańcuch dostaw, światowy poziom wiedzy technicznej i kompleksowa obsługa klienta.

Źródło: UPM Raflatac