H.B. Fuller przejmie firmę Royal Adhesives & Sealants
5 Sep 2017 12:20

Firma H.B. Fuller ogłosiła decyzję o nabyciu Royal Adhesives & Sealants (Royal), czołowego producenta wysokowartościowych klejów i szczeliw specjalistycznych. Transakcja ma wzmocnić pozycję H.B. Fuller jako globalnego lidera w przemyśle klejowym.

„To kolejne przejęcie przyspiesza realizację naszego strategicznego celu na 2020 r., jakim jest skoncentrowanie się i rozwój w biznesie klejów i innych wysoce wyspecjalizowanych segmentach rynkowych, przy jednoczesnym zwiększeniu naszych planowanych wyników w zakresie przepływów gotówkowych, EPS oraz EBITDA” - wyjaśnia Jim Owens, prezes i dyrektor generalny H.B.Fuller. „Dzięki silnym relacjom z klientami oraz doświadczonemu zespołowi firmy Royal, dodamy głębi i zasięgu naszemu portfolio. Uzupełniająca oferta Royal rozszerzy naszą obecność w Ameryce Północnej, Europie i w Chinach, dodając do naszej oferty nowe technologie i możliwości (…). Po zakończeniu transakcji H.B. Fuller będzie firmą z przychodami na poziomie blisko 2,9 mld dolarów, koncentrującą się na rentownym rozwoju na atrakcyjnych rynkach klejów inżynieryjnych, montażowych oraz konstrukcyjnych.”

Ocenia się, że w roku finansowym 2017 r. Royal wygeneruje ok. 650 mld dolarów w przychodach i 138 mln dolarów w skorygowanym EBITDA. Przejmowana za kwotę ponad 1,5 miliarda dolarów firma posiada 19 fabryk w 5 krajach i zatrudnia ok. 1500 pracowników.

Na podstawie informacji H.B. Fuller opracował TK