Hiszpański Norgraft Packaging w rękach Graphic Packaging
5 Oct 2017 09:35

Amerykański producent opakowań z papieru i tektury Graphic Packaging Holding Company ogłosił, że jeden z należących do niego jednostek zależnych została właścicielem przedsiębiorstwa Norgraft Packaging S.A. Norgraft to czołowy producent tekturowych pudełek składanych w Hiszpanii, koncentrujący swoją działalność na rynkach spożywczym oraz artykułów gospodarstwa domowego. Co roku przetwarza on około 25 tys. ton tektury w dwóch fabrykach położonych w kantabryjskich miejscowościach Maliaño oraz Requejada. W ostatnich 12 miesiącach ta działalność wygenerowała obroty na poziomie 40 mln dolarów.

Warto pamiętać, że Norgraft to także jeden z trzech założycieli – obok polskiej firmy Karton-Pak z Nowej Soli oraz holenderskiej drukarni Acket Drukkerij Kartonnage - tzw. Square Alliance, czyli branżowego sojuszu firm, którego celem jest obsługa klientów w zakresie opakowań z kartonu i tektur litych na skalę paneuropejską, co umożliwia 5 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w różnych częściach Europy (południowej, północnej oraz centralnej).

„Transakcja jest zgodna z naszą strategią prowadzenia akwizycji, które pozwalają nam rozwijać produkcję pudełek składanych w atrakcyjnych obszarach i interesujących rynkach końcowych, optymalizować koszty, zapewniać naszym klientom najlepszy serwis oraz podnosić poziom integracji papierni i naszych fabryk przetwórczych” - wyjaśnił powody akwizycji prezes i dyrektor generalny Graphic Packaging Michael Doss.

Na podstawie informacji Graphic Packaging Holding Company opracował TK