HP prezentuje przełomowe rozwiązania dla przetwórców etykiet
26 Sep 2017 19:40

Na targach LabelExpo Europe 2017 firma HP pokazała nową gamę rozwiązań przeznaczonych do cyfrowego druku i uszlachetniania etykiet w każdej ilości i w każdym rodzaju. To kolejny ruch, którego celem jest taka transformacja druku etykiet i opakowań z konwencjonalnego na cyfrowy, która umożliwi przedsiębiorcom opłacalną ekspansję ich biznesu na nowe rynki.

HP ogłosiła premierę HP Indigo GEM, przełomowego rozwiązania do cyfrowego zdobienia etykiet w jednym przebiegu, na które można już składać wstępne zamówienia. Zintegrowany z maszyną cyfrową HP Indigo WS6800, GEM będzie produkował w prosty i efektywny sposób etykiety o wysokim stopniu wykończeń.

Nowe rozwiązanie pojawia się zaledwie 15 miesięcy po targach drupa 2016, na których HP zaprezentowała bogatą gamę nowych rozwiązań. Klienci korzystają już z nowych możliwości w zakresie dokładności odwzorowania kolorów, wyższej wydajności oraz szerszej gamy aplikacji.

„Nasza technologia LEP pokazana w ubiegłym roku na drupie była skokiem do przodu, opracowanym dla klientów. Teraz kontynuujemy innowacje, rozszerzając nasze możliwości i dostarczając branży najpotężniejsze rozwiązanie w zakresie cyfrowego druku etykiet, które umożliwi przetwórcom dwukrotne zwiększenie ich cyfrowego biznesu w ciągu najbliższych kilku lat” - wyjaśnia Alon Bar-Shany, dyrektor generalny oddziału HP Indigo w koncernie HP. „Dzięki tym rozwiązaniom przetwórcy mogą usprawnić i przeprojektować hale produkcyjne oraz wydrukować dowolną etykietę – niezależnie od stopnia jej skomplikowania – by z powodzeniem zaspokoić nowe potrzeby rynku”.

Oprócz prezentacji wspólnych możliwości maszyn HP Indigo WS6800 oraz HP Indigo GEM, firma HP pokazuje w Brukseli maszynę HP Indigo 20000 w tandemie z rozwiązaniem HP Indigo Pack Ready Lamination do szybkiej produkcji opakowań giętkich, a także maszynę do wąskowstęgowego druku cyfrowego HP Indigo 8000, najbardziej wydajne urządzenie tego typu na rynku.

Firma prezentuje także nowe rozwiązanie ułatwiające produkcję wysoce odpornych etykiet przeznaczonych na artykuły gospodarstwa domowego i chemikalia pod nazwą Pack Ready for Labels. W jego skład wchodzi zintegrowany moduł „inline priming” służący do powierzchniowej aktywacji materiałów do druku, będący opcjonalnym rozwiązaniem do zainstalowania w maszynie HP Indigo WS6800, a także materiały – lakiery i podkłady - które będzie sprzedawała firma Michelman.

Kolejną premierą na targach jest nowy atrament HP Indigo ElectroInk Silver, obecnie w trakcie beta testów prowadzonych przez klientów. Nowy skład produktu umożliwia uzyskanie szerokiego gamutu kolorów metalicznych, łączących efekty metaliczne z możliwościami druku cyfrowego w jednym procesie druku. Nowy atrament ma rozszerzyć zakres aplikacji dostępnych dla technologii HP Indigo, a także otworzyć nowe pole wzornictwa opakowań, co pozwoli wyróżnić opakowanie na półce.

HP Indigo WS6800 oraz HP Indigo GEM są zasilane przez nowy serwer HP Production Pro przeznaczony do produkcji etykiet i opakowań na maszynach Indigo. Zapewniając pięciokrotnie szybsze przetwarzanie, gwarantuje on wyższą wydajność, skalowalność oraz prostotę realizacji każdego zlecenia, w tym obsługi dużych nakładów druku danych zmiennych.

Dodatkowo w trakcie targów firmy HP Indigo oraz Esko ogłosiły zacieśnienie współpracy po 10 latach udanych relacji. Przejawem tej współpracy jest wdrożenie Esko Color Engine do HP Production Pro.

Na podstawie informacji HP opracował TK