Inteligentny kanister SmartCan
6 Jul 2017 13:30

Wprowadzona niedawno na rynek linia SmartCan produkowana przez RPC Promens łączy elegancką formę z praktyczną i innowacyjną budową, oferując serię uniwersalnych kanistrów o przyjemnej estetyce, dostosowanych do wymagających zastosowań w branży chemicznej.

Kanistry SmartCan o unikatowej konstrukcji zapewniają szereg niespotykanych wcześniej cech, które łącznie czynią z tego opakowania optymalne rozwiązanie dla producentów potrzebujących pojemnika, który pozwoli im podnieść ogólną efektywność, zmniejszając jednocześnie wpływ przedsiębiorstwa na środowisko naturalne.

Duże panele boczne umożliwiają skuteczne eksponowanie etykiety, a w górnej części powierzchni na etykietowanie można umieścić atrakcyjne, wygrawerowane logo firmy, które może zamienić zwykły przemysłowy pojemnik w potężne narzędzie marketingowe przedstawiające obrazy promujące firmę. Ochraniacze panelu etykiety zabezpieczają etykietę przed uszkodzeniem, kiedy pojemniki są ustawione jeden przy drugim.

SmartCan ma prostokątny profil bez wystającego uchwytu i zakrętki, a stożkowaty kształt szyjki DIN61 mm dobrze chroni zakrętkę przed kontaktem z innymi pojemnikami oraz optymalizuje opróżnianie pojemnika. Mocno zarysowane, karbowane narożniki ułatwiają stosowanie rękawów i zapewniają prawdziwą wytrzymałość i stabilność przy ustawianiu w stosy, umożliwiając redukcję ogólnego ciężaru opakowania i eliminując niepotrzebną grubość ścianek.

Wygodę gwarantuje ulepszony kształt spłaszczonego uchwytu, który zostawia więcej miejsca na dłoń i zwiększa bezpieczeństwo używania. Dodatkowo znajdujące się w podstawie zagłębienie na palce zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo, ułatwia podnoszenie pojemnika i o 50% poprawia komfort nalewania niż w przypadku kanistrów konkurencyjnych.

Oprócz tego specjalne zgrubienia umożliwiają ustawianie pojemników w stosy jeden na drugim, a kanister oferuje optymalizację masy na poziomie 10-15% w porównaniu z podobnymi kanistrami innych marek. Przez przezroczysty pasek z boku kanistra, dostępny w wersjach 20- i 25-litrowych, użytkownicy mogą wygodnie sprawdzić poziom płynu pozostałego wewnątrz.

Kanistry są dopuszczone do transportu materiałów niebezpiecznych z zamknięciami RPC Promens, w tym z zakrętką DIN61 Premier, która została przeprojektowana w celu zapewnienia lepszej ergonomii, estetyki i wygodniejszego uchwytu.

Oprócz pierścienia zabezpieczającego przed naruszeniem zakrętka obejmuje uszczelkę EPE zapewniającą skuteczne uszczelnienie. Zakrętka Premier jest także wyposażona w membrany odpowietrzające, które mają stabilizować ciśnienie wewnątrz pojemnika, umożliwiając wymianę gazów, a jednocześnie tworząc skuteczną barierę przed wnikaniem bakterii.

Źródło: RPC