Jubileuszowa edycja targów Packaging Innovations
28 Jul 2017 07:32

Choć przed nami jeszcze intensywna, targowa jesień, organizatorzy targów Packaging Innovations już dziś zapraszają do udziału w 10. jubileuszowej edycji, która odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia 2018 r. w EXPO XXI w Warszawie.

Międzynarodowe Targi Packaging Innovations w Warszawie na stałe wpisały się w kalendarz imprez branżowych w dziedzinie opakowań i etykiet. W ciągu dekady odwiedziło je 30 tys. specjalistów z 27 krajów, którzy byli świadkami 500 branżowych innowacji. Jak informuje organizator, zainteresowanie nimi nieustannie rośnie, o czym najlepiej świadczą liczby. W 2009 roku w pierwszej odsłonie tego wydarzenia wzięło udział 69 wystawców. Z każdym kolejnym rokiem lista firm prezentujących swoją ofertę się wydłużała, a dziś jest ich trzykrotnie więcej w stosunku do premierowej edycji. Powierzchnia wystawiennicza targów urosła do ponad 10 tys. m2.

Zapotrzebowanie na opakowania i etykiety ciągle rośnie, dlatego należy się spodziewać, że przełamane zostaną kolejne bariery technologiczne, które jeszcze bardzie rozwiną i uatrakcyjnią branżę opakowań. Proces kreacji i promocji nowego produktu jest możliwy tylko wtedy, gdy swoje siły połączą: wizjonerzy-projektanci, producenci, przedsiębiorcy, na odbiorcach kończąc. Dlatego organizatorzy, chcąc sprostać oczekiwaniom zwiedzających, na bieżąco monitorują nowe trendy i zgodnie z nimi przygotowują bardzo atrakcyjny program towarzyszący.

Należy pamiętać, że Targi Packaging Innovations to nie tylko możliwość wymiany doświadczeń i spotkanie branżowych specjalistów. Stałym i niezwykle ważnym elementem programu jest konkurs „Strefa Studenta”. Dedykowany młodym, zdolnym i kreatywnym projektantom po raz siódmy otworzy przed nimi szeroką gamę możliwości: przede wszystkim zaistnienia w branży oraz zdobycia cennych kontaktów biznesowych i… pierwszych zleceń. Nie zabraknie również specjalnej strefy workShops, gdzie teoretycy i praktycy podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą z uczestnikami targów. To także miejsce, gdzie premierę będą miały nowe, rewolucyjne pomysły. 10. jubileuszowa edycja zapowiada się więc wyjątkowo ciekawie.

Opracowano na podstawie inf. organizatora