Markus Kosak nowym kierownikiem projektu drinktec
7 Sep 2017 13:28

Z dniem 1 września 2017 r. Markus Kosak zaczął pełnić funkcję nowego kierownika projektu drinktec, czyli czołowych targów branży napojów i płynnej żywności na świecie. Przejął to stanowisko od Petra Westphala, który pozostanie kierownikiem projektów wszystkich wystaw spod znaku drinktec, a w przyszłości przejmie bezpośrednią odpowiedzialność za zarządzanie projektem międzynarodowych targów drinktec.

„Markus Kosak, który przejął funkcję kierownika projektu drinktec, to renomowany ekspert branżowy” - wyjaśnia dr Reinhard Pfeiffer, dyrektor zarządzający Messe München odpowiedzialny za grupę wydarzeń spod znaku drinktec. „Ta reorganizacja świadczy również o rosnącym znaczeniu monachijskiego drinktec, co udowodniło rozszerzenie wystawy w Riem o dwie dodatkowe hale mieszczące włoskie targi technologii win SIMEI”.

Markus Kosak pracuje w Messe München od 12 lat. Pierwsze szlify zdobywał w 2005 r. na targach drinktec, gdzie pełnił funkcję stażysty w dziale zarządzania imprezą. W 2007 r. przeniósł się do działu Project Group 4.2, a w kolejnych dziesięciu latach pełnił rozmaite funkcje na drinktec oraz w ramach innych imprez odbywających się pod tą nazwą, począwszy od asystenta projektu aż do kierownika projektu w ramach międzynarodowych targów. Kosak jest odpowiedzialny za rozwój lokalnych targów drinktec na terenie Chin, Indii oraz Republiki Południowej Afryki.

Na podstawie informacji drinktec opracował TK