Metsä Board pokaże ujednoliconą ofertę na Luxe Pack 2017
2 Oct 2017 09:57

Podczas targów Luxe Pack 2017 Metsä Board zaprezentuje niedawno ujednoliconą ofertę produktów i usług, która obejmuje najwyższej klasy tektury i związane z nimi usługi. Oferta, dostępna pod wspólną marką Metsä Board, ma pomagać w zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju produkcji bezpiecznych i efektywnych opakowań.

Podczas targów, Metsä Board zaprezentuje innowacyjne opakowania, opracowane w ramach inicjatywy „Better with Less”, której celem jest zwiększenie wygody użytkowania i zrównoważona produkcja opakowań.

Metsä Board przedstawi nowy, ulepszony projekt pudełka prezentowego SkinCare, który stanowi rozwinięcie wielokrotnie nagradzanej koncepcji ekologicznego opakowania SkinCare. „Chcieliśmy, aby nowe i ulepszone pudełka kartonowe zachowały wszystkie cenione zalety: lekkie materiały, eliminację owijki z tworzywa sztucznego i wyjątkowe wrażenia przy otwieraniu. Ponadto nowe pudełka są zaprojektowane w sposób ułatwiający ich wykorzystywanie na liniach pakujących i umożliwiający ponowne zamykanie po otwarciu” - powiedział Cyril Drouet, Metsä Board Design and Innovation Director.

Te innowacyjne opakowania kartonowe wykorzystują tektury lite i tektury na fali mikro, produkowane z białych kraftlinerów Metsä Board. Tacka wewnętrzna i zewnętrzne opakowanie są wykonane z prasowanej masy celulozowej Metsä Fibre. Na przykładzie tacki wewnętrznej wyraźnie widać, jak łatwo można zastąpić tworzywo sztuczne materiałami włóknistymi, które spełniają wymagania zrównoważonego rozwoju. „Naszym celem jest poszukiwanie innowacyjnych projektów i takich zastosowań naszych materiałów, które sprawiają, że opakowania są bardziej przyjazne środowisku i wygodniejsze w użyciu. Nowe konstrukcje pudełek SkinCare są 20-30% lżejsze od tradycyjnych opakowań kartonowych” – podsumowuje Cyril Drouet.

Źródło: Metsä Board