Nagroda dla słoiczka Slidissime Slidissime
12 Oct 2017 16:33

Innowacyjne słoiczki bezpowietrzne Slidissime, dostarczane przez RPC Bramlage francuskiej firmie Yonka specjalizującej się w aromaterapii, zdobyły nagrodę za Projekt Opakowania w kategorii produktów do pielęgnacji skóry w niedawnym konkursie czasopisma Cosmetique Magazine.

W słoiczki pakowany jest nowy krem przeciwstarzeniowy Time Resist firmy Yonka w wersjach na dzień i na noc.

Slidissime oferuje konsumentom nowe wrażenia dotykowe, chroniąc przy tym produkty do pielęgnacji skóry przed dostępem powietrza. Uruchomienie pompki działającej na zasadzie „dotknij i przesuń” przypomina gest głaskania. Jednocześnie z chwilą aktywacji mechanizmu wewnętrzna torebka zostaje ściśnięta i opakowanie dozuje wybraną ilość kremu do 0,5 ml aż do całkowitego wyciśnięcia torebki. Taki system zapewnia opróżnienie pojemnika na poziomie ponad 90%.

Dodatkowo technologia bezpowietrzna chroni produkty przed zewnętrznymi czynnikami zanieczyszczającymi, takimi jak powietrze i promienie UV. Pozwala to producentom ograniczyć ilość konserwantów dodawanych do receptur i gwarantować skuteczność produktu przez wydłużony okres. Dzięki zastosowaniu pompki dotykowej palce nie mają kontaktu z kremem w słoiczku, a po użyciu zamyka się zawór, zapobiegając wnikaniu powietrza do opakowania.

Kolejną zaletą jest łatwe napełnianie od góry w warunkach atmosferycznych, a mechanizm dotykowy eliminuje potrzebę stosowania uszczelnienia na pojemniku.

Słoiczek Slidissime charakteryzuje typowe podejście RPC Bramlage do tworzenia opakowań, które oparte jest na wykorzystaniu potencjału najnowszych technologii przy jednoczesnej silnej wrażliwości na kwestie środowiskowe.

System bezpowietrzny Slidissime jest dostępny w dwóch standardowych wersjach i posiada certyfikat Ecocert.

Źródło: RPC