Nowa „szybka” folia BOPP – Propafilm REF
13 Jun 2017 10:49

Dzisiejszy konkurencyjny rynek wymaga, aby folie opakowaniowe sprawdzały się na różnego typu maszynach, przy najszybszych możliwych prędkościach. Biorąc pod uwagę, że koszty produkcyjne są ściśle monitorowane, uzyskanie wysokiej efektywności staje się coraz bardziej istotne. W odpowiedzi na ten trend Innovia Films ma przyjemność przedstawić najnowsze rozwiązanie dla szybkich maszyn pakujących – folię BOPP Propafilm REF.

Nowa folia jest uzupełnieniem istniejącego już asortymentu folii “szybkich” i zwiększa możliwość wyboru przez odbiorców.

Folia Propafilm REF została opracowana z myślą o prędkości. Folia posiada szeroki zakres temperatur zgrzewania w porównaniu ze standardowymi foliami koekstrudowanymi. W warunkach laboratoryjnych badania potwierdziły możliwość osiągnięcia progu inicjacji zgrzewu niższego o 30°C w odniesieniu do tradycyjnych folii BOPP (minimalna temperatura wymagana do uzyskania akceptowalnej siły zgrzewu na poziomie 200g/25mm).

Oprócz szerokiego okna temperatur zgrzewu, folia posiada doskonałe parametry w zakresie “hot tack” na tle innych folii. Oznacza to, że zgrzew, który jest jeszcze ciepły, przy próbie otwarcia jest wystarczająco mocny i odporny na rozerwanie. Podsumowując, te dwie właściwości pozwalają folii BOPP Propafilm REF idealnie sprawdzać się na horyzontalnych maszynach pakujących.

Innovia miała możliwość porównać wyniki laboratoryjne z faktyczną pracą na maszynie. Przedsiębiorstwo SPS Italiana Pack systems (PFM Group) było jednym z partnerów wybranych do potwierdzenia sprawdzalności folii. „Zostaliśmy poproszeni przez Innovia Films, aby ocenić pracę na maszynie ich nowej folii. Korzystaliśmy z folii BOPP Propafilm REF na naszej maszynie Modulo i możemy potwierdzić, że osiągnięta została prędkość 80 m/min, czyli poprawa o 30 m/min. Przy tych prędkościach folia nadal przechodziła pozytywnie nasz rygorystyczny test szczelności opakowania (tj. 200 mbar/20s dla opakowań typu 'poduszka')” - powiedział Roberto Spatolisano, Project Manager z firmy SPS.

Amaia Cowan, Market Development Manager w Innovia Films skomentowała: „Podczas gdy szybkość pracy maszyn jest ważna dla klientów, efektywność jest równie kluczowa. Ograniczenie wadliwych opakowań i maksymalizacja wyników jest istotna dla odbiorców. Folia BOPP Propafilm REF może przyczynić się do osiągnięcia tych celów. Z wyższym współczynnikiem tarcia COF po wewnętrznej stronie folii, przemieszczanie się produktów w opakowaniu może zostać zniwelowane w trakcie procesu pakowania, a poprawie ulega jakość zgrzewu i jego szczelność. Wytrzymałe zgrzewy osiągane są za każdym razem.”

Folia oprócz doskonałej pracy na maszynie oferuje ponadprzeciętną przezroczystość dla lepszej prezentacji produktu oraz dobrą barierę na przenikalność pary wodnej dla odpowiedniej ochrony produktu. Folia ma szerokie zastosowanie i jest dedykowana m.in. dla rynku cukierniczego, piekarniczego, produktów suchych, herbaty, czy kosmetyków.

Źródło: Innovia Films

Folia BOPP Propafilm REF zapewnia doskonałą przezroczystość, pracę na maszynie oraz dobrą barierę na przenikanie pary wodnej dla lepszej ochrony produktu.