Nowy laser znakujący firmy Linx
13 Jul 2017 12:00

Uzyskanie najwyższej jakości kodów na ultra-szybkich liniach pakujących, obsługujących trudne do znakowania podłoża dla sektorów przemysłu napojowego, spożywczego, higieny osobistej, samochodowego lub ekstruzji, jest teraz możliwe dzięki nowemu rozwiązaniu do laserowego znakowania firmy Linx Printing Technologies.

Laser Linx CSL60 to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, łączące wydajny procesor i tubę laserową o mocy 60W z unikalnym systemem Linx Visicode, pozwalając na produkcję wyraźnych, ostrych kodów na trudnych materiałach - takich jak szkło oraz PET - przy dużych prędkościach produkcyjnych. Pozwala to producentom na spełnianie wszelakich wymogów zgodności oraz zapewnia wydajną ochronę marki.

Laser wyposażono w procesor o dużej mocy obliczeniowej, który jest w stanie bardzo szybko przekazywać informacje z zespołu kontrolnego do głowicy znakującej, a w efekcie nie opóźnia prędkości linii znakującej (w praktyce oznacza to możliwość znakowania do 70 tys. opakowań na godzinę).

Nowy laser Linx został wyposażony w 25 różnych opcji ustawień głowic i soczewek, co w sumie daje ponad 16 tys. możliwych kombinacji soczewek, głowic znakujących oraz tub. To największy wybór w tym sektorze, który zapewnia laserowi Linx CSL60 elastyczność w dopasowywaniu ustawień do najbardziej drobiazgowych wymagań klientów. Oznacza to również, że każdy laser może działać z maksymalną mocą, co wydłuża czas trwałości urządzenia.

Dzięki głowicy SHC150c nowy laser oferuje największe pole znakowania w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami. To zaś zwiększa jego wszechstronność o znakowanie aplikacji szerokowstęgowych (np. opakowań giętkich), kodowanie obudów zewnętrznych oraz kodowanie produktów na wielu liniach jednocześnie. Dlatego wystarczy zakup jednego lasera do realizacji zleceń, które wymagały wcześniej stosowania dwóch urządzeń.

Linx CSL60 został stworzony z myślą o łatwej instalacji nawet na ograniczonej przestrzeni oraz integracji z istniejącymi urządzeniami do pakowania i etykietowania. Ceniony przez operatorów ekran dotykowy LinxVision ułatwia obsługę, zapewnia szybszy narząd i skraca do minimum czas przestojów.

Podobnie jak w przypadku innych laserów znakujących, również w przypadku Linx CSL60 brak konieczności stosowania materiałów eksploatacyjnych obniża koszty obsługi oraz wyklucza przestoje potrzebne na uzupełnianie atramentów i czyszczenie głowic. Chłodzony powietrzem laser nie wymaga instalowania dodatkowych duktów powietrznych lub klimatyzacji w zakładzie, co również zapewnia większą efektywność kosztów.

„Spełnianie wymagań zgodności oraz zagwarantowanie, że nasza marka jest całkowicie bezpieczna, jest kluczowe na wymagającym rynku, jednak dla osiągnięcia tego celu nie można poświęcać ani jakości, ani wydajności” - tłumaczy Matt Eastham, Laser Business Manager w Linx Printing Technologies. „”Linx CSL60 został opracowany specjalnie dla zaspokojenia tych potrzeb, łącząc największa prędkość z kodowaniem najwyższej jakości.”

Na podstawie informacji firmy Linx opracował TK