PackSynergy rozwija działalność w Hiszpanii i Niemczech
11 Sep 2017 11:27

Najsilniejsze europejskie zjednoczenie hurtowni opakowań i specjalistów z dziedziny logistyki, PackSynergy, pozyskało dwóch kolejnych członków w Hiszpanii i w Niemczech. Catalan Embamat oraz SSIM Packaging z Steinen (powiat Lörrach) zwiększyły liczbę partnerów uczestniczących w sieci PackSynergy do 14, którzy reprezentują osiem krajów. Uwzględniając łącznie czterech nowych członków w okresie 2016/2017 oraz doskonałe rezultaty zanotowane w połowie bieżącego roku, PackSynergy bardzo pozytywnie ocenia szanse swego dalszego rozwoju.

Po Finlandii i Austrii zjednoczenie rozwija obecnie swoją obecność na rynku hiszpańskim. „Umiejscowiony w Barcelonie Embamat to rynkowy lider w najsilniejszym ekonomicznie regionie Hiszpanii, z siecią kontaktów rozciągniętą do Madrytu oraz północy kraju” - wyjaśnia Thomas A. Baur, dyrektor generalny PackSynergy. Embamat, którym kierują bracia Esteve oraz Roger Amat, może pochwalić się już ponad 80 latami rynkowej historii. Obecnie obsługuje ponad 1,5 tys. firm oferujących produkty i usługi związane z opakowalnictwem. „Bycie częścią silnej europejskiej sieci jest dla nas – czołowej hurtowni opakowaniowej w Katalonii i północnej Hiszpanii – bardzo ważne. Koncentrowanie się przez PackSynergy na rodzinnych, niezależnych, średniej wielkości firmach, a zwłaszcza bezpośrednia wymiana i komunikacja z kolegami należącymi do zjednoczenia, mają dla nas kluczową wartość” - dodaje Esteve Amat.

Wdrażając do sieci niemiecką firmę SSIM Packaging, PackSynergy jest wierny swej strategii wspierania i integrowania również małych przedsiębiorstw oraz start-upów, które cechuje innowacyjne podejście do prowadzenia biznesu oraz dobre perspektywy rozwoju. Dla dyrektora generalnego SSIM Danny'ego Berardinucciego współpraca jest „unikalną okazją dalszego rozwoju naszej pozycji rynkowej w regionie oraz rozwijania naszej listy produktów przy udziale wirtualnego magazynu PackSynergy”. Berardinucci podkreśla również, że „jak dotychczas kontakty z PackSynergy oraz jej członkami przekroczyły wszystkie nasze oczekiwania w zakresie współpracy, wymiany informacji i wzajemnego zaufania. Sieć łączy wiedzę dotyczącą opakowań oraz strategie odnośnie położenia i kierunku rozwoju firm. Już teraz doświadczenie jej dyrektora generalnego oraz pracowników są niewyczerpalną kopalnią wiedzy.”

Dyrektor generalny PackSynergy Thomas A. Baur ze spokojem patrzy w przyszłość. „Wspólnie z nowymi udziałowcami z Finlandii i Austrii pozyskanymi w ubiegłym roku byliśmy w stanie dodatkowo wzmocnić naszą bazę w Europie. PackSynergy to unikalna historia sukcesu w sektorze opakowań i logistyki. Rozwijamy się znakomicie, a dodatkowo nasze wyniki na półrocze były bardzo korzystne. Po raz pierwszy zorganizujemy w listopadzie nasz własny dzień opakowań, na który zaprosimy partnerów, dostawców i ekspertów z naszej branży. Wierzymy, że szczególnie średniej wielkości hurtownie opakowaniowe, które wchodzą w skład naszej sieci, mogą działać lepiej i osiągać jeszcze większe sukcesy. 'Promować współpracę' – oto nasze motto, które całościowo wdrażamy, zapewniając korzyści naszym partnerom, dostawcom oraz – co równie ważne – naszym klientom.”

Na podstawie informacji PackSynergy opracował TK