Piana do modelowania wypełnia lukę
10 Aug 2017 12:42

Dział projektowy RPC Design ukończył budowę specjalnie skonstruowanego studia modelowania za pomocą piany, które umożliwi projektantom w zakładzie szybkie tworzenie modeli opakowań w celu ich testowania i modyfikacji przed wprowadzeniem do obrotu.

Zespół pracujący w RPC Rushden już od pewnego czasu z powodzeniem tworzy modele wydrukowane w technologii 3D, ale do tej pory ze względu na koszty druku i czas wymagany na przygotowanie odpowiednich danych CAD proces ten był czasochłonny i kosztowny.

„Uważaliśmy, że w procesie tym brakowało etapu, który pozwoliłby nam szybko i łatwo tworzyć modele 3D, testować je w użyciu i modyfikować aż do uzyskania zadowalającego efektu” – wyjaśnił Brian Lodge, dyrektor ds. projektowania w RPC Design.

„Dużo trudniej jest pracować przestrzennie na ekranie niż z pełną bryłą, bo wtedy projektant może rozwiązać problemy z trudnymi obszarami opakowania i dopiero potem przekształcić je w dane cyfrowe”.

Dodatkową korzyścią z zastosowania studia modelowania z piany jest to, że umożliwia to klientom zmianę proporcji i ergonomii opakowania, zanim zdecydują się na ostateczną wersję, co w rezultacie daje bardziej efektywne i łatwiejsze w użyciu rozwiązania lepiej promujące wizerunek marki.

Źródło: RPC