Plast-Box Ukraina płaci dywidendę
26 Sep 2017 17:55

Zarząd firmy Plast-Box S.A., producenta opakowań z tworzyw sztucznych, poinformował o podjętej przez spółkę córkę - Plast-Box Ukraina sp. z o.o. - decyzji o wypłacie dywidendy w wysokości 7,9 mln UAH, czyli 251,6 tys. EUR.

W pierwszym półroczu tego roku spółka córka na Ukrainie przyniosła około 25 % skonsolidowanych przychodów Grupy Kapitałowej Plast-Box, a także znacząco poprawiła swoją rentowność. Po 6 miesiącach br. ukraińska spółka osiągnęła 11,0 mln UAH zysku netto i wypracowała marżę EBITDA na poziomie 21,9 mln UAH, przy stopie EBITDA wynoszącej 15,1%.

„Dobra kondycja finansowa spółki córki zlokalizowanej na Ukrainie wpłynęła na podjęcie decyzji o wypłacie dywidendy z jej zysku za rok 2016” – stwierdza Krzysztof Pióro, wiceprezes zarządu Plast-Box S.A. „Sytuacja gospodarcza na Ukrainie stale się poprawia. Ostatnie lata pokazały, że potrafimy w sposób bezpieczny i efektywny prowadzić tam nasze interesy” – dodaje.

Grupa Plast-Box jest znaczącym producentem opakowań z tworzyw sztucznych takich jak pudełka, wiaderka i skrzynki, pracującym w formule B2B. Plast-Box eksportuje swoje wyroby do zdecydowanej większości krajów Europy, w tym między innymi do Niemiec, Francji, Austrii i Wielkiej Brytanii, oraz na wschód – głównie na Ukrainę.

Źródło: Plast-Box