Plastikowy shaker od RPC
31 Aug 2017 14:52

Dwa zakłady RPC współpracują przy produkcji nowego opakowania w kształcie shakera do koktajli, które pozwala konsumentom przygotowywać w domu doskonałe drinki.

Firma Funkin Cocktails dostarcza najlepszym barom całkowicie naturalne syropy, przeciery owocowe i mieszanki do koktajli. Seria Cocktail Shaker, produkowana na rynek detaliczny, zapewnia szybki i łatwy sposób przygotowania wspaniałych koktajli, oferując mieszanki owocowe do różnych przepisów w specjalnym opakowaniu w kształcie tradycyjnego shakera do koktajli. Konsument używa nasadki jako miarki w celu dodania odpowiednich ilości alkoholi, a potem wystarczy dodać lód i potrząsnąć.

Opakowanie w kształcie shakera, zaprojektowane przez Air Innovation, jest wytłaczane w technologii rozdmuchiwania z wielowarstwowego polipropylenu przez RPC Promens Consumer Corby, a zakrętki i nasadki z miarką są formowane wtryskowo przez RPC M&H Market Rasen. Dział projektowy RPC Design pracował nad technicznymi aspektami opakowania, w tym dodaniem wzmacniających pierścieni, aby butelka mogła wytrzymać trudne warunki podczas napełniania na gorąco lub na zimno w zależności od wymagań różnych mieszanek.

Dużo uwagi poświęcono także stworzeniu skutecznego uszczelnienia między nasadką a zakrętką oraz między zakrętką a pojemnikiem, aby płyn nie wyciekał z opakowania podczas potrząsania.

Konstrukcja pojemnika PP/EVOH/PP tworzy skuteczną barierę, pozwalając zachować jakość mieszanek owocowych. W celu zapewnienia silnego oddziaływania marki i atrakcyjnej prezentacji w punkcie sprzedaży opakowanie umieszczono w rękawie foliowym na całej długości, a ramiona pojemnika zdobi wytłoczone logo Funkin. Zakrętka i nasadka produkowane są z metalizowanego, srebrnego polipropylenu i pasują do grafiki na rękawie foliowym.

Źródło: RPC