Pojemniki na odpady ze znakiem ekologicznym
11 Jun 2017 19:16

Plastikowe pojemniki ESE World na odpady i materiały do recyklingu uzyskały znak ekologiczny Niebieski Anioł, podkreślający zdolność firmy do wspierania realizacji celów klientów związanych ze zrównoważonym rozwojem i zasad działania przyjaznego dla środowiska.

Standardy akredytacji programu Niebieski Anioł są bardzo surowe. Pojemniki muszą być wytworzone z tworzyw sztucznych zawierających co najmniej 80% materiałów pochodzących z recyklingu odpadów pokonsumenckich, a tworzywo musi być certyfikowane według kryteriów EuCertPlast – znaczy to, że pochodzenie materiału i całego łańcucha dostaw musi być identyfikowalne. Oprócz tego zakład i procesy produkcyjne muszą posiadać certyfikat wydany przez niezależną akredytowaną instytucję.

W porównaniu z produkcją nowego tworzywa HDPE tworzywo HDPE pochodzące z recyklingu oszczędza 100% ropy naftowej, wymaga niewielkiego zużycia energii i ma dużo mniejszy wpływ na środowisko.

Jednocześnie ważne jest to, aby wykorzystanie plastiku pochodzącego z recyklingu nie wpływało na cechy użytkowe, jakość i trwałość pojemników. Co istotne, wszystkie pojemniki ESE z certyfikatem Niebieski Anioł spełniają testy i wymagania odpowiednich krajowych i europejskich standardów i są certyfikowane zgodnie z RAL-GZ 951/1.

Pojemniki ESE z certyfikatem Niebieski Anioł – dostępne w wersji z dwoma lub czterema kółkami – stanowią w związku z tym efektywne rozwiązanie stworzone z myślą o równowadze ekologicznej, które nadaje tym produktom kolejną unikatową właściwość.

Źródło; RPC