Pokrywa ułatwiająca życie
5 Sep 2017 13:34

Firma ESE World wprowadziła pierwsze tego rodzaju na rynku rozwiązanie do zamykania swoich 4-kołowych kontenerów o pojemności 1100 litrów. Innowacyjna pokrywa SPLIT LID została zaprojektowana tak, aby ułatwić dostęp do kontenerów na odpady szczególnie osobom młodym, starszym lub niepełnosprawnym, a także usprawnić proces opróżniania pojemników.

W przeciwieństwie do wielkich, płaskich pokryw albo bardziej popularnych pokryw okrągłych otwarcie nowej pokrywy SPLIT LID wymaga dużo mniejszego wysiłku. Uchwyt biegnący wzdłuż całej przedniej części pokrywy dodatkowo ułatwia otwieranie, a oprócz tego zapewnia dostęp do kontenera z boku. Otwiera się tylko jedna trzecia pokrywy i pozostaje otwarta w pozycji, która pozwala zamknąć ją równie łatwo i bez wysiłku. Pokrywa jest ponadto zabezpieczona przed otwarciem przez dzieci.

Pokrywa SPLIT LID oferuje firmom wywożącym śmieci jeszcze inne zalety. Standardowe duże pokrywy i inne rozwiązania, takie jak wersje „pokrywa w pokrywie”, są podatne na zderzenia z urządzeniami dźwigowymi albo odpadami znajdującymi się już w śmieciarce podczas procesu opróżniania kontenerów. Konstrukcja SPLIT LID natomiast pozwala przedniej części pokrywy odchylać się w obie strony, co znaczy, że pokrywa po prostu otwiera się pod naciskiem, unikając możliwości uszkodzenia.