Praktyczne pojemniki minimalizują wpływ na środowisko
13 Apr 2017 13:53

rpc2017.083 Promens Industrial Dow 10 and 15L PETNowe rozwiązanie opakowaniowe stworzone przez RPC Promens Industrial i RPC Promens Innocan zapewnia ulepszoną logistykę, łatwiejsze użytkowanie i mniejszy wpływ na środowisko dla szerokiego zakresu płynnych środków ochrony upraw firmy Dow AgroSciences.

Niestandardowe 10- i 15-litrowe pojemniki PET mają specjalnie zaprojektowane zamknięcie ochronne, które umożliwia automatyczne ustawianie ich w stosy i eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznego pudełka kartonowego. Nowe opakowania są także o ok. 30% lżejsze niż ich poprzednicy z HDPE.

Kwadratowy kształt daje doskonałą wytrzymałość i trwałość oraz większą wygodę użytkowania dla użytkownika. Umożliwia także zastosowanie efektywnej paletyzacji, zwiększając ładunek na palecie i w ten sposób optymalizując logistykę pod względem załadunku zarówno palet, jak ciężarówek. Większy ładunek na palecie i mniejsza masa butelek prowadzi do 20-procentowego obniżenia emisji dwutlenku węgla na litr przez okres eksploatacji butelki w porównaniu z używanymi obecnie kanistrami z HDPE.

Wycentrowana szyjka o średnicy 63 mm jest zgodna z zamkniętymi systemami obiegu i ułatwia nalewanie, a zamknięcia z wewnętrzną uszczelką minimalizują narażenie użytkownika na kontakt ze skoncentrowanym produktem, gdyż nie trzeba przecinać dodatkowego uszczelnienia.

Zakrętkę ochronną można także zdjąć po zużyciu produktu, jeśli w celu oddania do recyklingu wymagane jest oddzielenie materiałów.

„Nowe opakowania reprezentują duży postęp pod względem mniejszej wagi, ulepszonej logistyki i eliminacji zewnętrznego kartonu. Wszystko to obniża ich ogólny wpływ na środowisko” – stwierdził przedstawiciel działu opakowań w regionie EMEA w Dow AgroSciences. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwiązania dostarczonego przez RPC i podobał nam się ich entuzjazm i zaangażowanie w całym okresie realizacji projektu.”

Nowa butelka zdobyła tytuł Najlepszej Innowacji Opakowaniowej w niedawnym konkursie Agrow Awards, zorganizowanym przez wiodący na świecie magazyn poświęcony ochronie upraw i agrochemii.

Pojemniki PET są produkowane przez RPC Promens Industrial Ettlingen, a opracowane zostały we współpracy z RPC Promens Innocan.

Źródło: RPC