Projekt kubka Metsä Board Lidloc finalistą konkursu PPI Awards
31 Aug 2017 10:11

Metsä Board, czołowy europejski producent tektur z pierwotnych mas włóknistych, który należy do Metsä Group, poinformował, że jego nowy, rewolucyjny projekt kubka tekturowego – „Lidloc” został wybrany finalistą w prestiżowego konkursu 2017 PPI Awards.

Lidloc otrzymał nominację w kategorii Innowacyjne opakowania, co w oczywisty sposób odzwierciedla jego przełomową rolę w dziedzinie projektowania kubków tekturowych. Ten zgłoszony do opatentowania projekt wykorzystuje przedłużenie standardowej konstrukcji kubka, które po złożeniu tworzy zintegrowaną pokrywkę. Projekt eliminuje potrzebę stosowania oddzielnej pokrywki z tworzywa sztucznego i wprowadza rewolucyjne zmiany w zakresie produkcji, użytkowania i recyklingu kubków tekturowych.

Lidloc stanowi przykład jednej z usług specjalistycznych Metsä Board – analizy i projektowania opakowań, której celem jest pomoc klientom i współpraca z nimi w zakresie optymalizacji opakowań pod kątem efektywności oddziaływania marki, zrównoważonego rozwoju i funkcjonalności.

Konkurs organizuje RISI – czołowy dostawca informacji dla globalnej branży produktów leśnych, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas ceremonii wręczania nagród PPI Awards, która odbędzie się w dniu 29 listopada w Brukseli, w Królewskim Muzeum Sztuki i Historii.

Źródło: Metsä Board