Rozwiązania Scodix w Esko Studio
18 Sep 2018 09:42

Firmy Esko oraz Scodix ogłosiły rozpoczęcie współpracy, której widomym przejawem będzie umieszczenie aplikacji Scodix do uszlachetniania opakowań – m.in. Scodix Foil, Scodix Embossed Foil, Scodix Sense do tłoczenia UV oraz Scodix Spot do nakładania lakierów - w oprogramowaniu Esko Studio Suite. Urządzenia Scodix pozwalają na nakładanie w procesach postprintu niezrównanych i unikalnych uszlachetnień cyfrowych na podłoża drukowane (druki komercyjne lub pudełka składane) za pomocą jednej platformy druku.

Maszyny do uszlachetniania – seria Scodix Ultra2 oraz urządzenie Scodix E106 – zapewniają wyjątkowe możliwości upiększania materiałów zadrukowanych poprzez nakładanie na nie cyfrowo warstw polimerów. Zapewnia to wartość dodaną drukom oraz sprawia, że opakowania wyróżniają się na półce sklepowej spośród konkurencyjnych produktów.

Oprogramowanie Esko Studio pozwala projektantom prezentować i testować pomysły oraz projekty w drodze prostej i szybkiej zamiany w piękne wirtualne prototypy 3D wysokiej rozdzielczości, z uwzględnieniem uszlachetnień takich jak farby spotowe, lakiery, folie metalizowane i inne efekty specjalne. Teraz do biblioteki Visualizer trafia podzbiór aplikacji Scodix, dzięki czemu możliwe staje się wyeliminowanie konieczności wydruku i manualnej reprodukcji uszlachetnień w trakcie faz prototypowania i prezentacji. Próbniki druku mogą być obecnie projektowane i oglądane za pośrednictwem oprogramowania Esko Studio, a następnie wydrukowane na maszynie do uszlachetnień Scodix Digital, z użyciem prawdziwej folii, bez potrzeby tworzenia fizycznych form lub wykrojników. W ten sposób, efektywnie, da się wyprodukować jedną albo tysiące produktów.

„Esko pomaga Scodix w cyfrowym prototypowaniu i prezentacji ich cyfrowych uszlachetnień jako elementu procesu wzorniczego” - powiedział Chris Rogers, menedżer ds. rozwiązań marketingowych w Esko. „Obecnie użytkownicy rozwiązań Scodix mogą skorzystać z oprogramowania Studio i modułu Visualizer dla zrenderowania i obejrzenia realistycznych obrazów 3D uwzględniających liczne uszlachetnienia cyfrowe.”

„Współpraca z Esko była dla nas bardzo pozytywnym doświadczeniem” - powiedział Nigel Tracey, szef działu opakowań w firmie Scodix. „Zważywszy na to, że rozwiązania Esko oddziałują na jakieś 90% opakowań w skali globu, przynajmniej w niektórych fazach produkcji, to dla nas idealny partner w miarę, jak stale staramy się uczynić produkty Scodix szybszymi, prostszymi i bardziej wydajnymi kosztowo. Dzięki możliwości zaprezentowania fotorealistycznego obrazu projektu wyposażonego w nasze cyfrowe uszlachetnienia, nawet z uwzględnieniem różnego oświetlenia lub w symulowanym środowisku sprzedaży, projektanci będą mogli zmniejszyć liczbę prototypów niezbędnych do ich wyprodukowania, a więc oszczędzić czas i pieniądze. Z nadzieją czekamy więc na dalsze efekty naszej współpracy i liczymy na rozszerzenie liczby rozwiązań Scodix w oprogramowaniu Studio w przyszłości.”

Na podstawie informacji Esko opracował TK