Sealed Air zdobywa dwie nagrody PackTheFuture 2017
12 Jun 2017 11:31

Firma Sealed Air może się pochwalić w tym roku podwójnym sukcesem, bowiem podczas specjalnej ceremonii wieńczącej konkurs PackTheFuture, która odbyła się 9 maja na targach interpack w Düsseldorfie, została uhonorowana aż dwiema nagrodami.

W konkursie PackTheFuture, współorganizowanym przez French Plastic and Flexible Packaging Association, Elipso i IK Industrievereiningung Kunstoffverpackungen e.V.German Plastics Packaging Association, wyróżniono produkowany przez firmę Sealed Air produkt Cryovac Sealappeal PSF ZAL w kategorii Ecodesign (ekologiczny projekt) oraz Cryovac Oven Ease w kategorii Social Benefits (korzyści dla społeczeństwa).

Cryovac Sealappeal PSF ZAL to bardzo łatwa do zdzierania folia kurczliwa z unikatową warstwą uszczelniającą, opracowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Może być stosowana jako warstwa pokrywająca tacek na produkty gotowe do spożycia oraz do termoformowania. Szeroki zakres zgrzewania niskotemperaturowego (110°C) zapewnia powtarzalną łatwość otwierania, wytrzymałość uszczelnienia i odporność na rozdarcie, równocześnie zmniejszając zużycie energii w trakcie cykli produkcyjnych. Właściwość odrywania w jednym kawałku umożliwia ponowne zamykanie niektórych tacek, co zmniejsza marnotrawstwo materiału w przypadku problemu z produkcją.

Ponadto zmiana materiału folii z APET/PE na PET zmniejsza jej masę w stosunku do standardów obowiązujących na rynku. Zastosowanie tego lżejszego tworzywa skutkuje poprawą produktywności oraz obniżeniem podatków ekologicznym i kosztów utylizacji.

Wyróżnienie w kategorii Social Benefit dla Cryovac Oven Ease potwierdza, że jest to rozwiązanie zgodne z aktualnymi trendami, które poprawia wygodę użytkowania, ułatwia kontrolę nad porcjowaniem i konsumpcję. Cryovac Oven Ease to materiał do stosowania w piekarniku, odporny na gorące powietrze, parę, wodę oraz gotowanie w kuchence konwekcyjnej i mikrofalowej w temperaturze do 200°C i zamrażanie do -25°C. Umożliwia gotowanie i odgrzewanie wstępnie przyprawionej i wstępnie marynowanej żywności w różnych typach piekarników w tej samej folii, w którą została zapakowana. Oven Ease eliminuje także potrzebę dotykania surowego mięsa przez konsumentów i pracowników gastronomii, co wyklucza ryzyko zakażenia krzyżowego.

„Oven Ease ułatwia konsumentom spożywanie zdrowszych, smaczniejszych i bardziej soczystych posiłków w domu przy minimalnych umiejętnościach w zakresie gotowania i niewielkim nakładzie czasu” – wyjaśnia Brian Jack, Dyrektor Wykonawczy ds. Sprzedaży w Sealed Air Food. „Nasze doświadczenie w Europie wskazuje, że takie opakowanie nie tylko pomaga klientom w innowacyjności, ale umożliwia także sięganie do tradycyjnych przepisów. Obserwujemy wielki powrót dań, które są zwykle zbyt czasochłonne do przygotowania przez zapracowane osoby.”

Zdobywcy nagród 2017 PackTheFuture – Sustainable Plastic Packaging Award zostali ogłoszeni 9. maja w trakcie interpack show w Düsseldorfie. Warto dodać, że współzawodnictwo to zostało zakwalifikowane przez World Packaging Organization do programu WorldStar Awards 2018.

Źródło: Sealed Air