Sidel pokaże nową generację opakowań szklanych na targach Drinktec
19 Jun 2017 07:36

Prezentując swoją ofertę jako część Grupy Sidel, firma Sidel - wspólnie z Gebo Cermex - pokaże kilka przełomowych rozwiązań do pakowania na targach Drinktec 2017, które mają wspomóc producentów w zaspokajaniu potrzeb stale zmieniającego się rynku napojowego.

Frédéric Sailly, wiceprezes wykonawczy ds. zarządzania i rozwoju produktu w Sidel, komentuje: „Producenci napojów, właściciele marek oraz kontraktowe firmy pakujące muszą utrzymać konkurencyjność na ewoluującym i wymagającym rynku dzięki wykorzystaniu łatwych w użyciu, wszechstronnych oraz personalizowanych rozwiązań. Na Drinktec 2017 zamierzamy zaprezentować, jak zrozumienie potrzeb naszych klientów oraz trendów w przemyśle opakowań na produkty w płynie pozwala nam zapewnić jeszcze lepszą wydajność na liniach butelkujących. Przyszłościowe technologie oraz innowacje dopasowane do rynkowych potrzeb, które pokażemy na naszym stoisku, zostały opracowane z myślą o osiągnięciu tych celów, przy jednoczesnej optymalizacji całkowitych kosztów własności (TCO) oraz zagwarantowaniu wysokiej jakości produktu i poprawionej uniwersalności”.

Wśród premier wrześniowych targów znajdą się:

- Sidel Super Combi – system „wszystko w jednym” przeznaczony do produkcji wody i napojów gazowanych, który dostarcza gotowe do sprzedaży produkty w bardzo krótkim czasie, z maksymalną dyspozycyjnością oraz łatwością obsługi – oraz przy najniższym TCO;

- Nowa modułowa etykieciarka zdolna do adaptacji różnych technologii etykietowania na liniach obsługujących zarówno opakowania szklane, jak i z PET, umożliwiająca łatwą i szybką zmianę formatów oraz zwiększoną wydajność;

- Nowe nalewarki do puszek i butelek wykorzystujące sprawdzoną platformę Sidel Matrix, oferujące producentom piwa i napojów gazowanych poprawione warunki higieny, maksymalną wydajność oraz wysoką elastyczność.

Na targach Drinktec 2017 pokazana zostanie również platforma Agility 4.0 Grupy Sidel, która oferuje klientom lepszą łączność, większą elastyczność i sprawniejsze reagowanie w trakcie masowej produkcji. Dodatkowo goście odwiedzający firmowe stoisko będą mogli poznać rozwiązania służące do butelkowania aseptycznego i na gorąco w pojemniki z PET, jak również gamę rozwiązań serwisowych spod znaku Sidel Services.

Na podstawie informacji firmy Sidel opracował TK