Szósta edycja konkursu Glassberries Design Awards rozstrzygnięta
13 Jun 2017 12:20

Ceremonia finałowa Glassberries Design Awards odbyła się 8-go czerwca w AXICA Kongress- und Tagungszentrum w Berlinie. Konkurs cieszył się w tym roku największą popularnością spośród wszystkich dotychczasowych edycji. W wydarzeniu uczestniczyli reprezentanci wszystkich zaproszonych uniwersytetów oraz niektórych kluczowych firm z branży spożywczej.

Emocje uczestników konkursu wystawione były na próbę. Przed ogłoszeniem listy zwycięzców przedstawiono kilka interesujących prezentacji. Pierwsza, autorstwa Eliany Soares, strateżki marki pracującej m.in. z takimi markami jak Procter & Gamble oraz Symington Family Estates, przekazała realistyczne spojrzenie na Innovation Challenge w przemyśle. Jako drugiemu mikrofon przekazano inżynierowi z doświadczeniem w multidyscyplinarnych projektach - Joao Castro, który podzielił się wiedzą na temat Innovation Solution Space. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy głos zabrał Karim Rashid, jeden z najbardziej płodnych projektantów swojego pokolenia. Jego przemówienie na temat nowej roli Designu dało słuchaczom szansę na spojrzenie na projekty z innej perspektywy.

Dziewięciu szczęśliwców nagrodzonych w konkursie zostało wybranych w kategorii Wybór Klienta, Wybór BA oraz Wybór Karima. Rozdano także trzy regularne nagrody. Sugalidal wybrał projekt zaprezentowany przez Joao Kunsler i Eduardo Correia (ESAD Matosinhos), Helios dał najwyższe noty projektowi autorstwa Vania Reis i Marty Adamskiej (Universidade de Aveiro), Stovit wyróżnił Gabrielę Górecką (ASP Warszawa), a McCormick przekazał trofeum Adamowi Szpilowi (ASP Warszawa). Karim Rashid uhonorował projekt Valentina Bertoni i Giulii Di Benedetto (EINA Barcelona), a BA wskazało na Karla-Fredrika Stenhauga (BAU Berlin). Na podium stanęli: Michelle Sprenger (BAU Berlin) z Brązowym Glassberry oraz zespół na drugim miejscu: Nuria Jane Ballarin i Paula Terra Bosch (EINA Barcelona). Najbardziej dumną wśród nagrodzonych może być para, która otrzymała nagrodę Złotego Glassberry: Adrian Soldado i Kevin Blanch (EINA Barcelona).

Po oficjalnej gali uczestnicy mieli szansę podzielić się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami między sobą, jak również z mówcami i reprezentantami firm podczas koktajlu i kolacji. Dla wszystkich stron doświadczenie to na pewno procentować będzie w przyszłości.

Źródło: BA