UPM Raflatac prezentuje nowe etykiety peel and reseal
19 Jun 2017 07:50

Firma UPM Raflatac poszerzyła swoją gamę produktów do etykietowania żywności o dwa nowe materiały etykietowe odklejane do wielokrotnego użytku (peel and reseal), przeznaczone na rynek europejski. PEEL-RSEAL PP WHITE FTC 60 oraz PEEL-RSEAL PP CLEAR FTC 50 to doskonałe rozwiązania dla bardziej wymagających zastosowań, w których opakowania są wielokrotnie otwierane i zamykane.

Etykiety „otwórz-zamknij” sprawiają, że opakowania są bardziej przyjazne dla użytkowników, zaś niezawodny system wielokrotnego zamykania jest niezbędny dla zagwarantowania, że żywność w opakowaniach pozostanie świeża. Oba wspomniane foliowe materiały wierzchnie z polipropylenu powlekane po stronie wierzchniej są zgodne z przepisami odnoszącymi się do bezpieczeństwa żywności. Producent sugeruje stosowanie ich wspólnie z RC512, nowym akrylowym klejem UV, opracowanym z myślą o właśnie tego typu etykietach.

„Oba nowe produkty zapewniają doskonałą funkcjonalność otwierania i zamykania dla produktów spożywczych” - mówi Jouni Iiskola, menedżer w segmencie żywności w UPM Raflatac. „Nowy klej RC512 gwarantuje, że etykiety, które można otwierać i zamykać wiele razy, będą dobrze przylegać i dobrze wyglądać – dostarczając użytkownikom końcowym pozytywne doświadczenia, a jednocześnie wzmacniając wizerunek marki”.

Na podstawie informacji firmy UPM Raflatac opracował TK