UPM Raflatac rozszerza gamę papierów termicznych
5 Sep 2017 11:16

Krótkoterminowe etykiety stosowane w transporcie i logistyce stwarzają rozmaite wyzwania, szczególnie jeśli chodzi o usuwanie etykiet z pojemników wielokrotnego użytku oraz radzenie sobie z zatkanymi przewodami kanalizacyjnymi lub filtrami.

Firma UPM Raflatac poszerzyła ofertę rozpuszczalnych materiałów etykietowych, wprowadzając rozpuszczalny papier termiczny Dissolving Paper Thermal Eco, który został zaprojektowany specjalnie do druku termicznego. Tak jak w przypadku Dissolving Paper Plus, materiał Dissolving Paper Thermal Eco rozpuszcza się całkowicie w ciągu kilku minut, nawet w zimnej wodzie.

Oba materiały są idealne do szybkiego usuwania etykiet bez dodatkowego procesu czyszczenia czy martwienia się o zatkanie przewodów kanalizacyjnych oraz filtrów pozostałościami kleju lub papieru.

„Usuwanie etykiet bez pozostawiania resztek oraz bez konieczności radzenia sobie z odpadami bywa wyzwaniem w przypadku zastosowań, w których wykorzystujemy pojemniki lub opakowania wielokrotnego użytku, a nie mamy możliwości skorzystania na miejscu z procesu mycia” - wyjaśnia Jouni Iiskola, dyrektor w oddziale logistyki UPM Raflatac. „Dissolving Paper Plus oraz Dissolving Paper Thermal Eco zostały zaprojektowane specjalnie do tego typu sytuacji, ponieważ etykiety rozpuszczają się szybko nawet w zimnej wodzie”.

Źródło: UPM Raflatac