UPM Raflatac na targach drinktec 2017
6 Sep 2017 12:55

UPM Raflatac będzie jednym z wystawców wrześniowych targów drinktec 2017 w Monachium. Globalni dostawcy i jednocześnie eksperci samoprzylepnych laminatów etykietowych i folii termokurczliwych zaprezentują przełomowe innowacje w zakresie wyróżniania marek w sektorze win, alkoholi i napojów rzemieślniczych.

Lojalność konsumencka w segmencie napojów rzemieślniczych

Wydatki konsumentów na napoje rzemieślnicze są ściśle związane z historią związaną z daną marką. UPM Raflatac oferuje szeroką gamę materiałów graficznych umożliwiających właścicielom marek rzemieślniczych zaprezentowanie korzeni swoich napojów za pomocą etykiet o naturalnym, autentycznym i charakterystycznym wyglądzie.

Rozwiązania firmy UPM Raflatac obejmują przyjemne w dotyku, fakturowane papiery i folie, jak również folie przejrzyste, białe i metalizowane. Materiały te wzmacniają przekaz historii poszczególnych marek oraz ułatwiają produktom trafienie z półek sklepowych na barowe stoliki i do koszyków z zakupami.

Etykiety VANISHTM do puszek, folie termokurczliwe do druku na całej powierzchni opakowania

iemal niewidzialna folia etykietowa VANISHTM tworzy doskonały efekt niewidocznej etykiety, stanowiąc innowacyjną dekorację o wysokiej jakości. Ponadto to rozwiązanie stanowi odpowiedź na problemy związane z dużymi minimalnymi wielkościami zamówień na wstępnie zadrukowane puszki i butelki. Dzięki temu VANISHTM doskonale sprawdza się w wizualnej identyfikacji napojów rzemieślniczych, sezonowych i pochodzących z limitowanych edycji. Etykiety VANISHTM nie wpływają negatywnie na proces recyklingu aluminiowych puszek.

UPM Raflatac zaprezentuje również folie termokurczliwe z serii RafShrink do dekorowania całej powierzchni produktu. Folie termokurczliwe PETG TDO, TDO PO i MDO spełniają rożne wymagania producentów, takie jak zmniejszenie minimalnej wielkości zamówienia, maksymalna wydajność, doskonały wygląd na półce i jak największa ilość tworzywa PET pozyskiwanego z recyklingu butelek.

Ice i Ice Premium: trwałe piękno, ciągłość sprzedaży

Materiały etykietowe do win Ice i Ice Premium firmy UPM Raflatac są odporne na powstawanie pęcherzyków powietrza, marszczenie i odklejanie się krawędzi w wilgotnych warunkach panujących w chłodziarkach do wina. Dodatkowo produkty Ice Premium zachowują nieprzejrzystość w kontakcie z lodem. Materiał wierzchni etykiety, farby, lakiery i elementy ozdobne nie niszczą się i zachowują wyrazistość aż do ostatniej kropli napoju, co pomaga stymulować ciągłość sprzedaży.

„UPM Raflatac zamierza wykorzystać udział w targach drinktec 2017, aby pomóc projektantom, drukarniom i właścicielom marek w wyznaczaniu trendów”, podkreślił Jay Betton, dyrektor segmentu win, alkoholi i napojów rzemieślniczych firmy UPM Raflatac EMEIA. „Nasze papierowe i foliowe materiały etykietowe oraz folie termokurczliwe tworzą na wysoce konkurencyjnym rynku napojów wyjątkowe wrażenie, które umożliwia odróżnienie danego butelkowanego napoju od wielu innych. Folia VANISHTM umożliwia teraz etykietowanie puszek aluminiowych bez wpływu na proces recyklingu. A w porównaniu z zadrukowanymi puszkami folia VANISHTM umożliwia browarom rzemieślniczym produkowanie mniejszych partii, limitowanych edycji oraz napojów sezonowych, jak również drukowanie informacji związanych z konkretnym wydarzeniem. Nasze wspaniałe laminaty etykietowe Ice i Ice Premium zapewniają wartość dodaną, której oczekują właściciele najlepszych marek win”.

Źródło: UPM Raflatac

 

Materiały etykietowe do win Ice i Ice Premium

Etykiety na wino, alkohole oraz piwa rzemieślnicze z oferty UPM Raflatac