WindowCan firmy Sonoco łączy zalety różnych typów opakowań
12 Jul 2017 11:18

Innowacyjne rozwiązanie WindowCan firmy Sonoco Europe pozwala klientom zajrzeć do wnętrza opakowań na produkty spożywcze takie jak muesli lub słodycze, a jednocześnie łączy zalety sztywnych pojemników tekturowych i opakowań z tworzyw sztucznych. Koncepcja, po raz pierwszy zaprezentowana jako prototyp na targach interpack 2017, to cylindryczna plastikowa puszka wyprodukowana z użyciem technologii IML, ale dekorowana etykietami z papieru, które mogą być zadrukowane obustronnie, a swoim wzornictwem oraz wyglądem przypominają standardowe puszki kompozytowe. Tym, co czyni je wyjątkowymi, jest przezroczyste okienko, które zapewnia konsumentowi łatwy ogląd produktu w punktach sprzedaży i dostarcza dodatkowy impuls zakupowy. WindowCan może mieć szeroki zakres zastosowań. Bariera przeciw wilgoci oraz szczelna pokrywka umożliwiająca wielokrotne zamykanie czynią puszkę doskonałym rozwiązaniem do przechowywania produktów suchych, takich jak płatki owsiane, muesli, czekolada oraz słodycze.

Żywność, którą można obejrzeć w opakowaniu, wzmaga apetyt i wzbudza zaufanie. Konsumenci mogą przekonać się o jakości produktu przed jego zakupem. Do niedawna uzupełnienie sztywnego pojemnika z tektury o przezroczyste okienko było niemożliwe, a co najmniej bardzo utrudnione. „Popularność sztywnych pojemników z tektury wśród konsumentów oraz producentów żywności jest ogromna. Są praktyczne, można je zdobić bez ograniczeń i wpisują się w różne style życia. Dotychczas jednak brakowało im takiego typu okienek, jakie są normą w opakowaniach z tworzyw sztucznych” - wyjasnia Séan Cairns, wiceprezes i dyrektor generalny Sonoco Consumer Products Europe. „WindowCan łączy zalety puszek kompozytowych oraz opakowań plastikowych w jednym rozwiązaniu opakowaniowym – dodając do tego doskonałą widoczność umieszczonego w środku produktu.”

Sonoco produkuje WindowCan z wykorzystaniem technologii IML w swej fabryce w niemieckim Zwenkau. Papierowa etykieta z wykrojnika, stworzona specjalnie z myślą o tej aplikacji, jest umieszczana w formie. Wysoka temperatura generowana w trakcie procesu formowania wtryskowego zespala ją na trwałe z materiałem opakowaniowym. Etykieta papierowa zachowuje swoje własności dotykowe i przypomina standardowe pojemniki Sonoco wykonywane ze sztywnej tektury, co stanowi interesujący kontrast z gładkim okienkiem z plastiku. Dodatkowo dzięki możliwości zadruku etykiety na stronie spodniej pozwala na uzyskanie dodatkowych efektów wizualnych.

Okienko w etykiecie WindowCan jest wycinane laserowo, dlatego możliwe jest wykonanie jej w niemal dowolnym kształcie (wyobraźmy sobie efekt sprzedażowy puszki na słodycze, w której okienko ma kształt cukierków albo czekoladek). Wystylizowane na firmowe logo okienka mogą wzmocnić wizerunek marki; umożliwiając oglądanie zapakowanego produktu, odzwierciedlają ideały producenta, np. pełną transparentność składników. Etykiety papierowe z ekologicznym wzornictwem mogą podkreślać prośrodowiskowe ideały towarzyszące marce.

WindowCan jest dostępny w różnych formatach. Klienci mogą wybrać idealnie dobraną wielkość pojemnika stosownie do określonych wymogów konsumpcji lub oczekiwań grup docelowych. Zastosowanie bariery przeciw wilgoci gwarantuje, że produkt będzie długo przydatny do spożycia. Zanim użytkownik po raz pierwszy otworzy puszkę, membrana Sealed Safe lub pokrywka z uchwytem zapewnia dodatkową ochronę. Po otwarciu pojemnika konsument może bezpiecznie zamknąć ją dzięki szczelnej pokrywce.

Na podstawie informacji Sonoco opracował TK