Wypełniacz: niezbędne minimum
3 Aug 2017 10:34

Unieruchomienie towaru to stan idealny na każdym etapie łańcucha dostaw. Przesyłka perfekcyjnie zabezpieczona to dla dostawcy gwarancja zminimalizowania ryzyka reklamacji, a dla klienta końcowego znak wiarygodności przedsiębiorstwa.

Uszkodzony produkt to problem rzutujący tak na reputację firmy transportowej, jak i marki producenta. Raz utracone zaufanie trudno odzyskać. Ryzyko jest tym większe, im wyższa wartość towaru. Puste przestrzenie w kartonach i ruchomy ładunek to naturalni sprzymierzeńcy wszelkiego rodzaju uszkodzeń. "Wysokiej jakości wypełnienie to niezbędne minimum, a zarazem najefektywniejszy sposób zabezpieczenia przesyłek – mówi Agata Wójcik, e-commerce manager w Rajapack Polska. – Proponowana przez nas oferta urządzeń do wytwarzania wypełniaczy pozwala wyposażyć każdą linię produkcyjną lub magazyn i dostosować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb klienta. Systemy są kompaktowe i ergonomiczne, zatem mogą być swobodnie przenoszone i umieszczane na dowolnym stanowisku pracy. Co istotne, urządzenia gwarantują również oszczędność czasu. Najszybsze produkują nawet 1,4 m wypełnienia na sekundę." W zależności od rodzaju przesyłanego asortymentu firmy mogą wybierać pomiędzy wypełnieniami papierowymi – tradycyjnymi lub matami, wypełniaczami powietrznymi – poduszkami lub matami bąbelkowymi, a także poduszkami piankowymi. "Warto pamiętać o wizerunkowym potencjale wypełniaczy. Dopasowana kolorystyka czy ekologiczne materiały to elementy doceniane przez klientów i wpływające na budowanie ich pozytywnego doświadczenia. Specjalnie z myślą o e-commerce wprowadziliśmy urządzenie GeamiWrapPak, które pozwala na eleganckie i innowacyjne zabezpieczenie produktów, ponieważ produkowany przez nie wypełniacz składa się z kolorowej bibuły i warstwy papieru kraft o strukturze plastra miodu, idealnie dopasowującego się do produktów. Jedynie zaangażowany konsument powróci do e-sklepu, warto zatem zadbać o detale" – mówi Agata Wójcik.

 Urządzenia do produkcji wypełniaczy papierowych i powietrznych są zróżnicowane pod względem szybkości pracy. Dla przykładu Fill-Air Rocket produkuje 9000 poduszek powietrznych na godzinę. Z kolei Fillpak TT Cutter stworzy 1,4m wypełnienia papierowego na sekundę. Aby wybrać optymalne rozwiązanie warto przetestować system rekomendowany przez specjalistę. "Modele z gamy Rajasystem są udostępniane przedsiębiorcom na miesiąc darmowych testów. Eksperci Rajapack przeprowadzają zarówno instalację, jak i  szkolenie dla pracowników oraz oferują serwis posprzedażowy urządzenia" – wyjaśnia Agata Wójcik. Poprawa bezpieczeństwa przesyłek nie musi być więc długotrwałym procesem opartym na metodzie prób i błędów.

Opracowano na podstawie inf. firmy Rajapack