Założyciel chińskiego przemysłu etykiet laureatem prestiżowej nagrody
14 Jun 2017 12:01

Prof. Tan Junqiao, założyciel i honorowy prezes stowarzyszenia China Label Sub wchodzącego w skład PEIAC (chińskiej organizacji zrzeszającej drukarzy i producentów urządzeń do druku) został tegorocznym laureatem nagrody R. Stanton Avery Lifetime Achievement Award, przyznanej w ramach 14. konkursu Label Industry Global Awards. Wybór zwycięzcy odbył się podczas tegorocznego Forum Etykietowego FINAT w Berlinie, gdzie zespół jurorów obradował nad zgłoszeniami w czterech kategoriach konkursowych.

Sponsorowana przez firmę Avery Dennison nagroda R. Stanton Avery Lifetime Award trafia w ręce osób, które przez co najmniej 25 lat przyczyniały się w istotny sposób do promocji i rozwoju przemysłu etykietowego. Profesor Tan, pierwszy chiński laureat tej prestiżowej nagrody uważany za prawdziwego założyciela i źródło motywacji w chińskim przemyśle etykiet i opakowań, poświęcił 36 lat na jego tworzenie i rozbudowę od absolutnych podstaw, promocję innowacji technologicznych, definiowanie standardów produkcyjnych, organizowanie i kierowanie imprezami branżowymi, jak również na wspieranie rozwoju stosownego prawodawstwa. Miał również pierwszorzędny wpływ na promowanie i wdrażanie druku fleksograficznego w Chinach, przekonując agencje rządowe do redukcji podatków od importu nakładanych na maszyny flekso oraz – w ostatnim okresie – również urządzenia do druku cyfrowego. Prof. Tan pomagał swoją wiedzą wielu globalnym producentom i dostawcom dla przemysłu etykietowego wkraczającym na chiński rynek.

Nowy laureat dołącza tym samym do znamienitego grona wcześniejszych zwycięzców, takich jak Suzanne Zaccone z GSI Technologies, Tomas Rink z Ritramy, Steve Lee z RotoMetrica, Helmut Schreiner, Lars Eriksen z Nilpetera, Kurt Walker z FINAT oraz Neil McDonough z FLEXcon.

Podczas berlińskiego spotkania jurorzy ogłosili również finalistów w trzech pozostałych kategoriach konkursowych. Są to:

- w kategorii Award for Innovation (nagroda za innowacyjność) dla firm zatrudniających ponad 300 pracowników, sponsorowanej przez Flint Group Narrow Web: (w kolejności alfabetycznej) Aurika UAB, Esko, HERMA GmbH, Klockner Pentaplast, Lintec Corporation, Multi-Color Corporation;

- w kategorii Award for Innovation dla firm zatrudniających nie więcej niż 300 pracowników, sponsorowanej przez Flint Group Narrow Web: AIM, Bobst, Constantia Flexibles, GEW (EC) Ltd, PowerForward;

- w kategorii Award for Sustainability (nagroda za zrównoważony rozwój), sponsorowanej przez Xeikon: Avery Dennison, ebeam Technologies, Source labels.

Mike Fairley, przewodniczący panelu jurorów, wyjaśnia: „Profesor Tan był oczywistym wyborem do tegorocznej nagrody za osiągnięcia życiowe, wspieranym przez wiele rekomendacji płynących z całego świata. Swoją wieloletnią pasją i poświęceniem wkładanym w promowanie rozwoju współczesnego przemysłu druku etykiet w swym kraju zasłużył sobie na miano prawdziwego pioniera i ojca założyciela chińskiego biznesu etykiet. Z niecierpliwością czekamy na możliwość uhonorowania profesora i innych zwycięzców podczas wrześniowej ceremonii.”

Oprócz Mike'a Fairleya w składzie jurorów zasiadali: Thomas Hagmaier, prezes FINAT; Craig Moreland, prezes TLMI; Andy Thomas, dyrektor strategiczny Labels & Labeling oraz Rosina Obermayer, wydawca NarrowWebTech.

Wszystkich laureatów poznamy 25 września, gdy w trakcie targów Labelexpo Europe w Brukseli odbędzie się ceremonia wręczenia nagród w konkursie Label Industry Global Awards.

Na podstawie informacji organizatorów opracował TK