Zmiana pojemnika podnosi rentowność
13 Jul 2017 12:52

Szwedzki producent nabiału wykorzystuje pojemniki SuperLight z oferty RPC Superfos do pakowania swojej nowej serii twarożków. Firma Skånemejerierne wybrała pojemniki termoformowane z polipropylenu do swojego produktu Lindahls Kvark, kiedy postanowiła przestać importować pojemniki z Niemiec, a zamiast tego produkować i pakować produkty we własnym zakresie.

Pojemniki SuperLight 500 g są drukowane techniką offsetową w sześciu kolorach, a każda z 25 wersji smakowych w serii zdobiona jest inną grafiką. Oferowane są takie smaki jak waniliowy, kokosowy i truskawkowy, a także inne rodzaje, np. niskowęglowodanowy twarożek bez laktozy o smaku malinowym.

Po przejściu na własną linię napełniającą produkcja twarożku Skånemejerierne stała się bardziej ekonomiczna, a firma zamierza jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję rynkową w Szwecji i innych krajach europejskich. Co ważne dla firmy, zmiana opakowania pozostała niezauważona przez konsumentów.

„Celem całego projektu było utrzymanie tego samego standardu opakowania co wcześniej, a zmiany mieliśmy zauważyć tylko my” – wyjaśnił Thore Bengtsson, specjalista ds. zakupów w Skånemejerierne.

„Poprosiliśmy RPC Superfos o dostarczenie opakowań tego samego rodzaju, jakie wcześniej importowaliśmy, i otrzymaliśmy dokładnie to, o co nam chodziło, mimo bardzo napiętego harmonogramu. Świetnie nam się współpracowało z RPC Superfos, a ich zespół zapewnił nam właściwą jakość produktu, obsługę i pomoc w ustalonym czasie i zgodnie z planem”.

Twarożek, pełen zdrowego białka, jest bardzo popularny wśród entuzjastów fitness i sportowców.

Źródło: RPC