200 lat firmy Sun Chemical
14 May 2018 10:55

Firma Sun Chemical świętuje w tym roku 200. urodziny. To dla niej czas wspomnień dotyczących początków działalności, a także okazja do podsumowania obecności na rynku tego globalnego producenta farb i pigmentów.

„Wizją Sun Chemical od zawsze było i jest nadal pomaganie klientom w realizacji stojących przed nimi globalnych wyzwań, dzięki zapewnianiu wysokiej jakości, innowacyjności oraz odpowiedniego poziomu obsługi przy każdym oferowanym przez nas rozwiązaniu. Jeśli chodzi o przyszłość, angażujemy się w działania badawcze i rozwojowe, które umożliwią dostarczanie kolejnych innowacyjnych i proekologicznych rozwiązań do naszych klientów. Wspólnie z nimi będziemy też świętować nasz jubileusz, podkreślając przy tym niezmienne zaangażowanie i koncentrację Sun Chemical na stałym dążeniu do doskonałości” – mówi Rudi Lenz, prezes i CEO Sun Chemical.

„Początki działalności firmy Sun Chemical sięgają początków 19. stulecia i inspirującego dziedzictwa Lorilleux i Samuela Morrisa. Mamy zatem za sobą 200 lat obfitujących w bogate doświadczenia w zakresie zdobywania wiedzy o kolorze, odkrywania innowacyjnych technologii i niezmiennego dążenia do osiągania wysokiej jakości i jak najlepszej obsługi klienta. Dzięki prawie 10 tys. znakom towarowym i ponad 3000 zatwierdzonym patentom przyznanym w różnych dziedzinach, firma Sun Chemical z dumą tworzy zindywidualizowane rozwiązania, spełniające zróżnicowane potrzeby naszych klientów” - dodaje Lenz.

Podsumowując 200-lecie kierownictwo Sun Chemical zaznacza, że firma na przestrzeni wielu lat pomogła w swoistej transformacji świata druku, możliwej dzięki wprowadzaniu na rynek pionierskich rozwiązań zakresie farb UV i wodnych, pigmentowych farb fleksograficznych oraz farb fleksograficznych do zadrukowywania folii polietylenowych. Jak podkreśla Sun Chemical w specjalnym komunikacie prasowym, firma ta w 1906 roku stworzyła system „mokrego” druku czterobarwnego, obecnie znany powszechnie jako CMYK. Była też pionierem w tworzeniu farb spełniających restrykcyjne wymagania w zakresie migracji oraz rozwiązań dedykowanych najnowszym maszynom drukującym wprowadzanym sukcesywnie na przestrzeni lat, w tym zwojowym offsetowym, typograficznym, fleksograficznym i rotograwiurowym.

Od 1907 roku Sun Chemical produkuje pigmenty. Obecnie dedykowany im dział - Performance Pigments - jest jednym z globalnych liderów w tym segmencie. W jego ofercie znajduje się szerokie spektrum pigmentów, a także bogate portfolio środków specjalnych i preparatów, które znajdują zastosowanie w produkcji lakierów, kosmetyków, tworzyw sztucznych, farb i materiałów specjalistycznych. Jak podkreśla Sun Chemical, stałe innowacje w obszarze przestrzeni kolorystycznych, jak również dostarczanie na rynek unikalnych receptur barwnych i rozwiązań umożliwiających tworzenie efektów specjalnych (zarówno obecnych jak i nowych branż), pozwoliło firmie na jej potężny, globalny wzrost w tym obszarze.

Firma zaznacza również, że po przejęciu przez koncern DIC w 1987 roku Sun Chemical stał się prawdziwie globalnym przedsiębiorstwem, m.in. dzięki dynamicznemu wzrostowi jej udziałów na rynkach Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu oraz stworzeniu jednostki Advanced Materials. Wytwarza ona komponenty, polimery i materiały aplikacyjne dla wielu rynków.

Sun Chemical Advanced Materials oferuje szerokie spektrum rozwiązań, wychodzące naprzeciw indywidualnym i zróżnicowanym potrzebom klientów oczekujących specjalistycznych, dopasowanych do ich potrzeb materiałów poligraficznych. W skład jego portfolio wchodzą m.in.: wysokiej jakości farby srebrne do drukowania 3D, srebrne nanoatramenty do maszyn inkjetowych, soldermaski, odporne na nacisk kleje do zastosowań elektronicznych i displejów oraz cała seria rozwiązań oferowanych pod marką SunMotion, przeznaczonych do produkcji displejów typu POP.

Więcej informacji na temat 200-letnich doświadczeń Sun Chemical można znaleźć na stroniewww.sunchemical.com/200years.

Źródło: Sun Chemical