ABC/Allied Pressroom Products Europe wraca do Turcji
10 Nov 2022 11:11

W ostatnim czasie do grona autoryzowanych partnerów handlowych ABC/Allied Pressroom Products Europe - producenta chemikaliów drukarskich znajdujących zastosowanie w druku offsetowym (arkuszowym, heatsetowym oraz coldsetowym) - dołączyła firma Aysan. Stała się ona wyłącznym dystrybutorem rozwiązań ABC/Allied w Turcji oraz w niektórych krajach Bliskiego Wschodu. Poza trwającą od kilku miesięcy współpracą handlową, która zaowocowała licznymi wdrożeniami chemikaliów ABC/Allied w tureckich drukarniach, firma ABC/Allied Pressroom Products Europe była obecna ze swoimi produktami - na stoisku Aysan -podczas niedawnych targów Eurasia Packaging w Stambule. Jak podkreśla kierujący nią Konrad Lewandowski, dzięki nawiązanej pod koniec ub.r. współpracy powróciła tym samym z sukcesem na rynek turecki, zwiększając jednocześnie swoje udziały w całym regionie Bliskiego Wschodu.

Rynek druku offsetowego w Turcji przeżywa nieustający, dynamiczny rozkwit - mówi Konrad Lewandowski. Działają tu zarówno międzynarodowe koncerny poligraficzne, jak i prężne przedsiębiorstwa lokalne, a zapotrzebowanie jest ogromne nie tylko na opakowania, materiały komercyjne czy książki, ale też np. na gazety, których w tym kraju wciąż sprzedaje się bardzo dużo. Cieszy nas zatem niezmiernie fakt powrotu z produktami ABC/Allied w ten region Europy i świata, bo trzeba pamiętać, że Turcja leży na granicy kontynentów. Do tego faktu nawiązuje zresztą nazwa targów, w których mieliśmy przyjemność wziąć udział - wspólnie z naszym nowym partnerem w Turcji, firmą Aysan. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem zarówno wielkości samych targów, frekwencji na nich, jak i rozmachu, z jakim są organizowane. Ale to po prostu odzwierciedla sytuację na rynku poligraficznym i opakowaniowym w tym kraju”.

Aysan wyłącznym dystrybutorem marki ABC/Allied w Turcji

Jak dodaje Konrad Lewandowski, pierwsze kontakty z Aysan miały miejsce już pod koniec ubiegłego roku, a w ślad za nimi pojawiły się pierwsze zamówienia na produkty ABC/Allied do tureckich drukarń: Szczególne zainteresowanie, co nas bardzo cieszy, odnotowaliśmy na nasz bufor bezalkoholowy All Star Fount, który już z powodzeniem został wdrożony w kilkudziesięciu znaczących zakładach poligraficznych w Turcji i z regionu. Poza nim dużą popularnością cieszą się też: nasz proszek drukarski - Spray Powder - oraz chemia pomocnicza, w tym środek myjący i regenerujący do wałków i obciągów - Blast oraz zmywacz i regenerator do duktorów wodnych - MRC 88. Nie należą one do najtańszych rozwiązań w obszarze chemikaliów dostępnych na rynku, ale bronią się jakością i wydajnością.

Konrad Lewandowski podkreśla istotną rolę firmy Aysan w udanym powrocie marki ABC/Allied na rynek turecki: To przedsiębiorstwo rodzinne o 45-letniej tradycji, prowadzone obecnie przez dwóch braci. Ma w swojej ofercie liczne rozwiązania dla branży poligraficznej i opakowaniowej, ale poza wysokiej jakości produktami stawia też na podobne wartości jak my: ścisłą współpracę z klientem, doradztwo techniczne, konsulting, szkolenia i bieżącą opiekę powdrożeniową. Dzięki temu jej oferta jest identyczna jak ta, którą proponujemy naszym stałym klientom. Składają się na nią m.in. regularne wizyty techników, którzy dokonują pomiarów parametrów druku i - w razie potrzeby - niezbędnych regulacji; systematyczne szkolenia na temat nowych rozwiązań pojawiających się w ofercie ABC/Allied czy też dostęp do wiedzy eksperckiej, jaka stoi za wieloletnimi doświadczeniami rynkowymi całej grupy.

To - jak podkreśla Konrad Lewandowski - przynosi efekty bo już po kilku miesiącach Turcja stała się jednym z głównych rynków obsługiwanych przez ABC/Allied Pressroom Products Europe: Przed nami wizyty w kolejnych drukarniach. Do tej pory koncentrowaliśmy się głównie na Stambule, który sam w sobie - będąc 16-milionową metropolią - jest olbrzymim rynkiem zbytu. Obserwując rosnącą sprzedaż i nieustające zainteresowanie naszymi chemikaliami kierownictwo Aysan zdecydowało o zatrudnieniu i przeszkoleniu trzech nowych techników, odpowiedzialnych wyłącznie za wdrażanie naszych produktów. To najlepiej świadczy o jej podejściu do biznesu i do współpracy z dostawcami. Tym bardziej było nam niezmiernie miło wręczyć właścicielom Aysan certyfikat na wyłączność dystrybucji naszych rozwiązań w Turcji.

2022: dobry rok dla ABC/Allied Pressroom Products Europe

Jak mówi Konrad Lewandowski, pomimo zawirowań geopolitycznych i wyzwań natury gospodarczej, z jakimi muszą zmagać się przedsiębiorcy w wielu obsługiwanych przez ABC/Allied Pressroom Products Europe regionach świata, firma notuje bardzo dobre wyniki sprzedażowe i wciąż zwiększa wolumen realizowanych dostaw: Nasze chemikalia, z uwagi na wysoką jakość, ale też ich walory ekonomiczne i środowiskowe (np. w kontekście znaczącego obniżenia ilości zużywanego alkoholu dzięki wdrożeniu bufora All Star Fount), cieszą się niesłabnącym powodzeniem w kluczowych dla nas regionach. Do grona takich rynków, jak Azja Pacyficzna (głównie Korea Południowa i Japonia), Bliski Wschód, RPA, Australia czy Polska, dołączyła Turcja, co bardzo nas cieszy. Ta różnorodność geograficzna i specyfika poszczególnych regionów świata okazuje się być dużą zaletą w kontekście obecnej sytuacji geopolitycznej. Z tego też względu z optymizmem patrzymy w przyszłość. Po ubiegłorocznej przeprowadzce do nowej siedziby dysponujemy znacznie większym potencjałem wytwórczym i magazynowym (nowa hala ma powierzchnię ok. 1000 m2), więc mogę zapewnić, że nasi klienci mogą liczyć na stabilność dostaw, niezależnie od regionu świata, w jakim się znajdują.

Opracowano na podstawie informacji firmy ABC/Allied Pressroom Products Europe

Zdjęcie: Na stoisku targowym od lewej: Ozan Sögüt, Kerem Babataş (obaj Aysan), Konrad Lewandowski i Ole Emmert Andersen (obaj ABC/Allied Pressroom Products Europe).

error: Kopiowanie zabronione!