ACTEGA ECOLEAF: jest dobrze, będzie lepiej
16 Jan 2023 13:06

Firma ACTEGA, producent specjalistycznych lakierów, farb, klejów i komponentów do zgrzewów dla branży poligraficznej i opakowaniowej, pochwaliła się osiągnięciami i sukcesami swego działu ACTEGA Metal Print odpowiedzialnego za rynkowe wdrożenie pionierskiej, ekologicznej technologii metalizacji ECOLEAF.

Firma spodziewa się podtrzymania sukcesów w 2023 r. pod kierownictwem Haralda Jaspera (naz zdjęciu), który w styczniu 2023 r. objął stanowisko dyrektora zarządzającego. Dzięki bogatemu doświadczeniu branżowemu Jasper zamierza wdrażać własne wizje i strategie, ale będzie również kontynuował część z działań zapoczątkowanych w 2022 r. przez Stephana Plenza.

Harald Jasper odegrał kluczową rolę w opracowaniu innowacyjnej technologii ECOLEAF w ACTEGA Metal Print, podkreśla prezes ACTEGA Thorsten Kröller. Jego zdaniem dzięki dogłębnej wiedzy rynkowej – oraz znajomości potrzeb klientów – Jasper gwarantuje dalszy udany rozwój firmy. Kröller jest również wdzięczny Stephanowi Plenzowi za udział w przygotowaniu tej innowacyjnej technologii oraz innych produktów i udoskonaleń, które dokonały się pod jego kierownictwem.

Sukces i powodzenie ECOLEAF można w dużej mierze przypisać imponującym korzyściom zapewnianym przez bezfoliowe procesy metalizowania. Wstępne szacunki uzyskane w ocenie cyklu życia (LCA) przez ACTEGA wykazały, że ECOLEAF może zredukować ślad węglowy o ponad 50% w porównaniu z procesami foliowania na zimno i na gorąco.

Co więcej ten unikalny proces metalizacji nie tylko stanowi dla drukarzy i marek przez nich obsługiwanych bardziej ekologiczny model produkcji etykiet i opakowań, ale również korzystnie wpływa na koszty i skrócenie czasu produkcji bez negatywnego wpływu na jakość. To właśnie połączenie tych wszystkich zalet czyni ECOLEAF tak atrakcyjną i przełomową technologią.

Paolo Grasso, dyrektor ds. sprzedaży ECOLEAF w firmie ACTEGA, wyjaśnia: W 2022 r. nie brakowało trudności, ale mimo tego to był rok, z którego możemy być dumni. Jednym z najbardziej znaczących wydarzeń na drodze do rynkowego wdrożenia ECOLEAF było ogłoszenie naszego pierwszego cyfrowego partnera, Springfield Solutions, oraz pierwszego partnera OEM, AB Graphic International. Tym ważnym i wartościowym przykładom współpracy, która ułatwiła nam przejście na zrównoważone procesy metalizacji, towarzyszyły liczne zamówienia i instalacje zespołów ECOLEAF w 2022 r. w przyszłościowo myślących firmach.

W 2022 roku kontynuowano prace nad poszerzeniem gamy metalicznych uszlachetnień ECOLEAF dla większej liczby zastosowań opakowaniowych. W 2023 r. odbędą się próby dekorowania etykiet rękawowych, etykiet IML oraz tubek laminowanych. Dzięki zwiększaniu liczby możliwych aplikacji zespół ACTEGA chce w przyszłości dostarczyć korzyści ze stosowania tej innowacyjnej technologii możliwie szerokiej gamie firm.

Podsumowując to był bardzo udany rok dla ACTEGA Metal Print, a sukces ECOLEAF nadal trwa. Cieszy nas, że pod nowym kierownictwem pchającym firmę do przodu możemy podtrzymać pozytywne przewidywania na 2023 r. Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku będzie jeszcze więcej rynkowych wdrożeń ECOLEAF i cały zespół ACTEGA Metal Print usilnie pracuje nad tym, by to osiągnąć. Napędza nas możliwość oglądania wielu korzyści z tej przełomowej technologii zapewniającej rezultaty naszym klientom, markom i całej branży, i jesteśmy pewni, ze w 2023 r. jeszcze więcej firm skorzysta z zalet technologii ECOLEAF – podsumowuje Paolo Grasso.

Opracowano na podstawie informacji firmy ACTEGA

error: Kopiowanie zabronione!